Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach
Lenovo Legion Go

Lenovo Legion Go

Świetna jakość wykonania, genialny ekran, najwyższa wydajność i piękna ergonomia są nieco obniżone przez system Windows, który tak naprawdę nie działa w tych przenośnych komputerach do gier.

Tak płynnie, jak teraz uważam, że poruszanie się po menu i wbudowanym interfejsie w Steam Deck (oparty na Linuksie Steam OS), uważam, że frustrujące jest próbowanie zmusić Asus ROG Ally do pracy zgodnie z przeznaczeniem z Windows jako system operacyjny. Nie mogę się nadziwić, jak niezgrabna, wybredna i dziwnie niechlujna jest ta maszyna, i czuję, że jako gracz przymykasz oko na zbyt wiele oczywistych problemów z oprogramowaniem, jeśli nazywasz ją "genialną" i wystawiasz jej wysoką ocenę.

Lenovo Legion Go
Ekran o przekątnej 8,8 cala jest naprawdę wspaniały.

Lenovo Legion Go to najnowszy z linii konkurentów Steam Deck i tutaj chińska firma spojrzała w szczególności na Nintendo Switch w poszukiwaniu inspiracji. Po bokach znajdują się wymienne kontrolery, które umożliwiają grę towarzyską ze znajomym w sposób, w jaki Steam Deck i Asus ROG Ally po prostu nie mogą. Jest to przydatne, ale niezbyt innowacyjne ani sprytne, ponieważ Nintendo zrobiło dokładnie to samo sześć lat temu. Ale działa dobrze i jest udaną częścią funkcjonalności Go, która ogólnie jest warta wielu pochwał.

Dzieje się tak dlatego, że ekran LCD o przekątnej 8,8 cala na środku konsoli jest genialny. Znakomity przez cały czas. Opiera się na panelu IPS firmy Hitachi, działającym w maksymalnej rozdzielczości 2560x1600 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Oferuje 500 nitów maksymalnej jasności, jest pokryty szkłem Gorilla 5, stosunek wynosi 16: 10, a ilość danych wejściowych wynosi cztery milisekundy. Jakość obrazu jest tutaj naprawdę genialna. Teraz nie miałem okazji sprawdzić Steam Deck OLED, ale w porównaniu do zwykłego Steam Deck i Asus ROG Ally, Lenovo jest lepsze pod względem wielkości ekranu i naturalnie neutralnych kolorów, prosto z pudełka. To fenomenalny ekran. Po prostu.

Lenovo Legion Go
Ergonomia jest dobra, a Legion Go wydaje się lżejszy niż jest w rzeczywistości.
To jest reklama:

Kolejnym aspektem Legion Go, który robi na mnie wrażenie, jest jakość wykonania. Jasne, maszyna kosztuje prawie 700 funtów i powinna czuć się dość dobrze zbudowana jak na tę cenę, ale w porównaniu do Asus ROG Ally w szczególności, Legion Go wydaje się bardziej wystawny i "premium", jeśli wolisz. Matowe wykończenie, responsywność ekranu dotykowego i jakość analogowych joysticków są bardzo dobre i chociaż Go waży dużo, naprawdę ładnie leży w dłoniach i nigdy nie staje się niewygodne, tak jak mogłoby być, gdyby środek ciężkości był inny. Z tyłu znajduje się również bardzo wysokiej jakości składany wspornik z podwójnymi metalowymi, które można dostosować do własnych upodobań i które sprawiają, że Legion Go jest wyraźnie bardziej wszechstronny niż jego najbliższy konkurent, Asus ROG Ally. Podobają mi się również drobiazgi, takie jak świecące w ciemności joysticki, dotykowe sprzężenie zwrotne wewnątrz konsoli, responsywność touchpada i port USB-C zarówno na górze, jak i na dole urządzenia.

Lenovo Legion Go
Drążki analogowe zawierają czujniki Halla, które eliminują ryzyko "dryfu drążka", ale prawy znajduje się zbyt blisko przednich przycisków.

A co z wydajnością? Krótka odpowiedź brzmi: bardzo dobrze. Dłuższa odpowiedź brzmi mniej więcej tak: procesor to AMD Ryzen Z1 Extreme, podczas gdy grafika opiera się na AMD RDNA 3. Jednostka, którą testuję od ponad tygodnia, mieści dysk SSD o pojemności 512 GB i 16 GB pamięci (LPDDR5X). Drążki analogowe zawierają czujniki Halla i dlatego nigdy nie będą cierpieć z powodu "dryfu drążka", a sama bateria jest o 25% większa niż ta w Steam Deck i Asus ROG Ally. Jeśli chodzi o uruchamianie Halo Infinite lub Call of Duty: Modern Warfare III, nie jest żadnym wyzwaniem, aby osiągnąć 75-80 FPS ze wszystkimi ustawieniami na "wysokim", a płynność, którą oferuje Legion Go, przewyższa Asus ROG Ally, na wskroś. Dużo zależy od ekranu, który niestety sprawia, że to urządzenie zużywa baterię jak nic innego, co widzieliśmy tutaj w redakcji. 100% naładowania zamienia się w 1% w około trzy godziny, co sprawia, że Legion Go jest wyraźnie mniej "przenośny", niż byśmy chcieli.

Lenovo Legion Go
Żywotność baterii jest słaba, a Windows nie działa tutaj dobrze, podobnie jak w Asusie ROG Ally.
To jest reklama:

Innym aspektem, który trudno polubić (jak w przypadku Asus ROG Ally) jest Windows, który po prostu nie działa zbyt dobrze na takim przenośnym minikomputerze, który jest sterowany głównie za pomocą tradycyjnych joysticków i przycisków. Dostosowanie jest słabo wykonane i podobnie jak w przypadku Asus ROG Ally, wydaje się niezręcznie niezdarne, a przede wszystkim irytujące w sposób, w jaki Steam OS na Steam Deck nigdy tego nie robi. Ciągle brakuje mi systemu operacyjnego i interfejsu użytkownika Switcha i PlayStation 5 podczas korzystania z Legion Go, którego własne oprogramowanie (Legion Space) również wielokrotnie koliduje z Windows. Niektóre gry, takie jak Fortnite, nie mogą nawet zostać uruchomione z powodu kolizji między Legion Space i Windows i mam szczerą nadzieję, że Microsoft, wraz z Asusem i Lenovo, szybko opracuje dostosowaną mini wersję Windows, aby poprawić wrażenia dla tych z nas, którzy grają na tego typu "przenośnych komputerach".

Lenovo Legion Go
Steam Deck OLED oczywiście zamierza walczyć z Legion Go, a my w redakcji odezwiemy się do Ciebie, gdy będziemy mieli okazję go wypróbować.

Ostatecznie Legion Go jest lepszym produktem niż Asus ROG Ally. Myślę, że wydaje się bardziej dobrze zbudowany i bardziej wystawny, ekran jest lepszy (i większy), a odłączane elementy sterujące sprawiają, że jest bardziej użyteczny. Wydajność jest genialna, ekran wspaniały, a dotykowe sprzężenie zwrotne naprawdę wciągające. Nienawidzę tutaj jednak Windows i uważam, że działa dość słabo w tego typu maszynach, a przednie przyciski są zbyt blisko prawego joysticka analogowego. Poza tym zużycie baterii jest zbyt wysokie, ale nie ma wątpliwości, że Lenovo jest na dobrej drodze, jeśli oni (i Microsoft) naprawią najbardziej oczywiste problemy z ząbkowaniem.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Lenovo Legion Go

Lenovo Legion Go

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Świetna jakość wykonania, genialny ekran, najwyższa wydajność i piękna ergonomia są nieco obniżone przez system Windows, który tak naprawdę nie działa w tych przenośnych komputerach do gier.Wczytywanie następnej zawartości