Polski
Gamereactor
recenzje
Cult of the Lamb

Kult Baranka

Odrzuciliśmy fałszywych proroków i rozpoczęliśmy kult w imię jedynego prawdziwego starożytnego bóstwa.

HQ

Od dłuższego czasu miałem oko na Cult of the Lamb, ponieważ byłem przekonany na podstawie tego, co widziałem i grałem, że kształtuje się to jako jedna z lepszych gier całego roku i być może najlepsza niezależna, jaką może zaoferować 2022 rok. Ale to wszystko było opinią wygenerowaną bez faktycznego dostępu do pełnej wersji gry. Teraz, gdy jesteśmy u progu premiery, jak te opinie się sprawdziły? Cóż, pozwólcie, że powiem wprost: jest to bardzo dobra gra, która ma ciekawy i wciągający balans akcji roguelike i elementów symulacji życia.

HQ

Teraz możesz się zastanawiać, jak działa ta kombinacja. Cult of the Lamb to gra podzielona na dwie części. Istnieje aspekt roguelike, który sprawia, że udajesz się na niebezpieczne terytoria, aby stawić czoła niewypowiedzianym okropnościom, a wszystko to w celu pokonania fałszywych bogów, którzy uwięzili starożytną istotę, która daje ci siłę i moce. Ta sekcja gra jak The Binding of Isaac i inne podobne roguelike'y pełzające po lochach, ponieważ musisz eliminować zagrożenia, zdobywać nowy sprzęt, a jednocześnie unikać obrażeń i nie upaść w ogniu bitwy. Rozgrywka tutaj jest również kluczowa, ponieważ bezpośrednio wiąże się z drugą główną częścią: obszarem symulacji życia. To zasadniczo prosi Baranka, aby prowadził i rozwijał kult w imię starożytnego bóstwa, które chroni i daje im siłę, a zatem musisz rekrutować nowych członków kultu z twoich przygodowych roguelike, a także przynosić zasoby, złoto, jedzenie i tak dalej, wszystko po to, abyś mógł nadal zwiększać rozmiar i wpływ swojego kultu, aby lepiej móc stawić czoła fałszywym prorokom, którzy kiedyś zamierzał cię poświęcić.

Te dwa obszary bardzo dobrze ze sobą współpracują, ponieważ przywracając nowych członków i zasoby, możesz budować nowe rzeczy w swoim sekcie lub ulepszać obiekty i lepiej zapewniać swoim poddanym. Podobnie, robiąc to, będziesz mógł wykorzystać wiarę i oddanie, które generują twoi wyznawcy, aby zdobyć nowe ulepszenia zarówno dla Baranka do wykorzystania podczas przygody, jak i na samym kulcie, aby go dalej ulepszać. Interesujące jest to, że możesz dojść do punktu, w którym sekcja symulacji życia staje się prawie samowystarczalna, ponieważ możesz mieć zwolenników prowadzących farmę, sprzątających po sobie i produkujących zasoby bez potrzeby twojej pomocy. Nadal będziesz musiał inspirować ich codziennymi kazaniami i rytuałami, aby upewnić się, że ich wiara nie jest źle umiejscowiona, w przeciwnym razie będziesz musiał poradzić sobie z buntem wśród członków kultu, a także poddani nie są w stanie sami się wyżywić, więc będziesz musiał wrócić, aby przygotować posiłki, aby upewnić się, że głód nie będzie trwał. Ale zakładając, że te obowiązki i obowiązki zostaną wyeliminowane, możesz dojść do punktu, w którym możesz skoncentrować swoje wysiłki na zwykłej przygodzie i wykonaniu pierwotnego zadania zabicia fałszywych proroków i uwolnienia swojego ochronnego bóstwa z ich uścisków.

To jest reklama:

Należy zauważyć, że chociaż może to nie wydawać się dużą równowagą, działa w obie strony. Na początku gry twój kult będzie wymagał więcej twojej uwagi, ponieważ wyznawcom zabraknie udogodnień, aby posprzątać po sobie, wyleczyć się z chorób, uprawiać rośliny i tak dalej. Często oznacza to, że aspekt symulatora życia zajmuje więcej czasu na początku gry.

Cult of the LambCult of the Lamb
Cult of the LambCult of the Lamb

Chociaż powiem, że dni w Kulcie Baranka wydają się krótkie i często, zanim skończysz codzienne obowiązki, zwolennicy będą przygotowywać się do pójścia spać, obowiązki są na ogół dość zabawne. Niektóre są przedstawione w formie mini-gier i proszą o prawidłowe naciśnięcie przycisku w celu wykonania zadania, podczas gdy inne, na przykład łowienie ryb, są bardziej zadaniem opartym na umiejętnościach, w którym musisz zachować symbol haka w ruchomym pasku, dotykając przycisku. Chodzi o to, że chociaż jest to tylko część tego, co oferuje Cult of the Lamb, elementy symulacji życia są tak dobrze przedstawione i dobrze zakorzenione w szerszej rozgrywce, że możesz się zgubić w ich ukończeniu.

To jest reklama:

Ale jeśli zdecydujesz się zapuścić w wielki zły świat, przedstawiona rozgrywka walki i akcji jest również niesamowicie dobrze zrobiona. Sterowanie jest proste i łatwe do opanowania, a jednak ze względu na różnorodność wrogów i często duże ilości pocisków i zagrożeń na ekranie jednocześnie, będziesz musiał zachować dużo skupienia, jeśli zamierzasz przetrwać. Powiem, że losowa natura roguelike po raz kolejny powoduje kilka problemów tu i tam - jak to ma miejsce w prawie każdej grze roguelike - głównie dlatego, że możesz po prostu być na tylnej stopie od pierwszej minuty z powodu złej broni początkowej lub słabych kart Tarota wyciąganych w biegu (przy czym są to zasadniczo atuty, które sprawiają, że Baranek jest bardziej skuteczny, na przykład zadając atakom obrażenia trucizną lub dając procentową szansę na zaniedbanie wszelkich otrzymanych obrażeń). To oczywiście działa w obie strony, ponieważ przy odrobinie szczęścia możesz zdobyć cały sprzęt i przedmioty, które najlepiej pasują do twojego stylu gry, ale częściej niż nie, będziesz musiał po prostu dostosować się do tego, co dostajesz.

Cult of the LambCult of the Lamb

Podsumowując, jest to naprawdę wspaniała gra. Jest uroczy, ale przerażający, łatwy do zrozumienia i grania, a jednocześnie wymagający, i ma świetną równowagę między roguelike dreszczykiem emocji a uspokajającą symulacją życia. Jest również zaprojektowany w taki sposób, że będziesz chciał do niego wrócić i nadal rozszerzać swój kult i przeżywać przygody w głębokim nieznanym. Podczas gdy Cult of the Lamb może od czasu do czasu poprosić cię o zrobienie czegoś trochę niesmacznego, na przykład zabicie starszego tylko dlatego, że członkowie twojego kultu nie lubią starych ludzi, nie można zaprzeczyć, że jako całość jest to urocza,, fascynująca i całkowicie genialna gra.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Walka jest fascynująca. Elementy symulacji życia są dobrze przedstawione i zabawne. Uroczy i głupi.
-
Losowa natura roguelike może być przeszkodą. Dni wydają się odrobinę za krótkie.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Kult BarankaScore

Kult Baranka

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Odrzuciliśmy fałszywych proroków i rozpoczęliśmy kult w imię jedynego prawdziwego starożytnego bóstwa.Wczytywanie następnej zawartości