Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
Overwatch 2

Którzy bohaterowie Overwatch 2 są obecnie najlepsi w rankingu?

Utknąłem w złocie i szukam wyjścia. Przyjrzeliśmy się najlepszym postaciom w strzelance Blizzarda, jeśli chodzi o podbicie drabinki rankingowej i podniesienie poziomu umiejętności.

HQ

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, kto jest najlepszym bohaterem Overwatch 2. W zależności od sytuacji, meta, danych statystycznych, jest wiele różnych opinii, ale jakie są najlepsze postacie do podboju drabinki rankingowej? Z kim powinieneś zainwestować czas w naukę, jeśli zamierzasz wspiąć się na nowe szeregi, a z kim powinieneś przestać spędzać tyle czasu w ogóle? Studnia... Zastanawiałem się nad tym ostatnio, a z mojego doświadczenia jako wieloletniego fana i gracza Overwatch wynika, że oto postacie, na których moim zdaniem powinieneś się skupić, jeśli chcesz wspiąć się na nowe wyżyny.

HQ

Ale zanim przejdę do wyborów, po prostu rozwiążmy kilka rzeczy. Są to NOT typy "meta". Są to postacie, które z mojego własnego doświadczenia w grze z nimi i przeciwko nim, będą ci najlepiej służyć w wygrywaniu gier i pozostaniu konkurencyjnym na wyższych poziomach umiejętności. Pochodzi to od kogoś, kto grał w Overwatch zarówno na konsolach, jak i na PC, głównie w roli wsparcia, i generalnie siedzi na poziomie rywalizacji Masters na obu platformach.

To jest reklama:

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Overwatch to gra w tę i z powrotem. Masz wymieniać postacie, aby sprostać wyzwaniom związanym z celem lub przeciwstawić się opresyjnemu wrogowi, więc nie myśl, że religijne granie jednym z tych bohaterów będzie ci służyć w nieskończoność, ponieważ tak nie będzie. Ucz się różnych postaci, graj wszystkie trzy role, kiedy możesz, zwróć uwagę na mocne i słabe strony postaci - w ten sposób naprawdę wspiąć się po drabinie rankingowej.

Warto również wyjaśnić, że ta lista nie została zaprojektowana z myślą o najlepszych graczach na świecie. Overwatch to gra, która jest duża na inkluzywność i nie każdy będzie kolejnym cudownym dzieckiem FPS, więc przyjrzałem się każdej postaci na podstawie wpływu na grę i jej łatwości gry.

Jeśli chodzi o to, jak będę klasyfikował każdą postać, zamierzam podzielić każdą rolę na Essential, Useful i Unikać, a następnie umieścić każdego bohatera w jednej z tych trzech kategorii, zaczynając od Tanka.

Overwatch 2
To jest reklama:

Czołg

Essential: Są tylko trzy postacie czołgów, które naprawdę uważam za najlepsze w tej chwili, a są to D.Va, Winston i Zarya. Wszystkie trzy postacie grają inaczej, ale przynoszą korzyści z ich używania.

D.Va ma "stożek bez zabawy", który znamy jako Defense Matrix, który może całkowicie zneutralizować hitscan, a także mnóstwo obrażeń, tony pancerza, opcje pionowości z jej odrzutowcami, a nawet drugie życie do pewnego stopnia dzięki Self-Destruct. Jest postrachem w drabince rankingowej, gdy gra się dobrze. Naucz się jej.

Winston jest najlepszym "czołgiem głównym". Jego opcje ruchu i Bubble Shield pozwalają mu dotrzeć do wszystkich rodzajów lokacji i izolować wsparcie i irytujące postacie obrażeń. W połączeniu ze skuteczną linią obrażeń do nurkowania będziesz nie do zatrzymania. Pamiętaj tylko, aby zamienić, jeśli wybiorą cię Żniwiarzem.

Zarya jest obecnie prawdopodobnie najlepszym czołgiem w grze, a powodem jest fakt, że dzięki systemowi podwójnej tarczy jest cholernie trudna do pokonania, a także zadaje wystarczająco dużo obrażeń, aby mikrofalować większość postaci w ciągu kilku sekund. Brakuje jej obecności w zespole, którą przynosi Winston i generalnie wydaje się być bardziej samolubnym wyborem w dzisiejszych czasach, ale jest dobra w ochronie siebie, co bez wątpienia doceni twoja linia wsparcia, ponieważ oznacza to, że nie będą musieli podążać za tobą, pompując w ciebie uzdrowienie.

Overwatch 2

Przydatne: Kiedy wymaga tego czas, istnieje możliwość wykorzystania tych bohaterów. Po prostu nie polegaj na nich jako na swoich konsekwentnych wyborach, ponieważ Twój zespół odczuje ich wpływ. Roadhog, Junker Queen, Orisa, Sigma i Reinhardt są przydatnymi postaciami i mają swoje mocne strony, ale są to również postacie, które twoja drużyna desperacko potrzebuje zbudować.

Roadhog jest okropną obecnością na pierwszej linii frontu i woli robić swoje. Reinhardt potrzebuje oddanej miłości i uwagi postaci wspierającej, aby się rozwijać. Sigma, choć ma duże obrażenia, nie ma wpływu D.Va lub Zaryi. Junker Queen świetnie nadaje się do bijatyk, ale można go również bardzo łatwo zdjąć. Orisa w zasadzie robi to, co robi Reinhardt, po prostu wymieniając użyteczną osłonę drużyny na lepszą przeżywalność dzięki Fortify. Graj w nie za wszelką cenę, ale jeśli masz problemy z wygraniem walki drużynowej, prawdopodobnie najlepiej będzie dokonać zmiany.

HQ

Unikaj: Nie powiem wam, że te postacie zawsze będą złe, ale teraz Doomfist i Wrecking Ball wydają się być takim ciężarem, że prawdopodobnie najlepiej jest przekazać je całkowicie. Ani tak naprawdę nie robią nic dla swojej drużyny, ani nie powodują poważnych spustoszeń dla opozycji i są w zasadzie bezcelowymi wyborami w tej chwili.

Overwatch 2

Szkoda

Essential: Jeśli chodzi o bycie postacią zadawaną obrażeniami, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nauczyć się dbać o siebie. Jasne, twoje wsparcie powinno cię leczyć, ale jeśli ich uwaga skupi się na przetrwaniu ataków wroga i utrzymaniu przy życiu krytycznie niskich sojuszników, zamiast dawać ci 80 hp doładowania, odniesiesz znacznie większy sukces. Podobnie, otrzymywanie ostatecznych ciosów jest nieskończenie ważniejsze niż tylko zadawanie obrażeń, więc jeśli nie sprowadzasz wrogów, czas wprowadzić pewne zmiany. W tym celu trzech bohaterów obrażeń stoi ponad resztą: Żołnierz 76, Sojourn i Sombra.

Żołnierz 76 jest zasadniczo niezawodny. Będzie zadawał obrażenia, otrzymywał ostateczne ciosy tam, gdzie to konieczne, może uciec przed niebezpieczeństwem dzięki swojej zdolności sprintu, leczyć się w razie potrzeby i może odwrócić losy walki dzięki dobremu wizjerowi taktycznemu. Jeśli masz trudności, 76 jest twoim mężczyzną.

Sojourn jest podobna, z tą różnicą, że wymienia odrobinę przeżywalności na potencjał do zabijania. Naładowany strzał Railgun i jej zdolność przetaktowania mogą stworzyć lub przerwać walkę drużynową, a jeśli potrafisz opanować korzystanie z obu, niebo jest granicą.

Sombra jest trochę inna. Chociaż nie jest to najbardziej niezawodny w przypadku zabójstw, dobry hack może zrujnować czołg lub nurkującego bohatera obrażeń, a EMP jest prawdopodobnie najlepszą umiejętnością Ultimate w grze, gdy jest używana poprawnie. Jeśli uda ci się wymyślić, jak często się zakradać, wyjąć wsparcie, zhakować czołg, a następnie teleportować się żywcem, nie tylko zaczniesz wspinać się po drabinie, ale zaczniesz nawiedzać sny wrogich Reinhardtów i Zenyattas.

HQ

Przydatne: Jest kilka postaci, które umieściłem tutaj, które prawdopodobnie uważasz, że powinny znaleźć się w kategorii Essential i chociaż nie będę kwestionował, że Smuga, Genji i Wdowiec są trzema świetnymi kandydatami do tego, wszystkie trzy wymagają dodatkowego poziomu umiejętności mechanicznych lub gry zespołowej, aby działały, co odróżnia ich od pierwszej trójki. W tym celu, podobnie jak w roli czołgu, są tu postacie, które mogą i absolutnie powinny znaleźć się w twoim portfolio jako gracz zadawanych obrażeń, ale jako wybór do każdej gry, nie tak bardzo.

Postacie Ashe'a, Wdowca i Cassidy'ego są świetne w pokonywaniu wrogów bez zbliżania się, ale w przeciwieństwie do 76 i Sojourn, którzy są nieco bardziej wyrozumiali, wymagają znacznie wyższego stopnia dokładności, aby uzyskać wartość. Stąd niższe umiejscowienie.

Genji i Tracer muszą mieć dobry zespół nurkowy, aby odnieść sukces, w przeciwnym razie będą skakać i mrugać do zespołu zupełnie sami, co nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Pharah i Echo mogą być śmiertelne i bardzo uciążliwe, ale obie potrzebują albo Miłosierdzia, które zasypuje ich ciągłym leczeniem pełnej uwagi naziemnego wsparcia, co wymaga od reszty zespołu i ciebie, abyś po prostu wziął na siebie dużą część odpowiedzialności zespołu.

Reaper może być świetną i łatwą w użyciu postacią, ale gdy tylko drużyny zaczynają grać na dystansie lub z D.Va, zaczyna borykać się z ogromnymi problemami.

Torbjorn i Bastion mogą zmienić dynamikę gry, ale obaj są w zasadzie definicją szklanych armat, ponieważ gdy któryś z nich stanie w obliczu zbyt dużej presji, rozpadnie się pod wpływem stresu.

Symmetra może być tak trudna do pokonania, gdy jest okopana z wieżyczkami wiązki i teleporterem, ale przygotowanie tego wymaga czasu, a jeśli zostanie jej to odebrane, wnosi bardzo niewiele do stołu.

I na koniec, jest Hanzo. Prawie umieściłem łucznika w kategorii Unikaj, ale podobnie jak Widowmaker, przychodzi czas, kiedy brat Shimada przypina postać wsparcia w czaszce i wygrywa walkę, zanim się zacznie. Tej wartości nie można zignorować.

Najlepszą radą dla każdej z tych postaci jest śledzenie zegara gry. Jeśli grasz w nie przez 60-90 sekund i do tej pory nie znalazłeś żadnej wartości, być może nie potrafisz obronić lub zdobyć celu, lub po prostu nie dostajesz żadnych znaczących eliminacji, a następnie zamień się na coś innego. Dla dobra swojego zespołu i dla własnego.

Overwatch 2

Unikaj: W moich oczach są tylko dwie postacie, które naprawdę nie wymagają twojej uwagi, tak jak w roli Damage: Złomiarz i Mei. Pewnie, że obaj mają szansę zabłysnąć, ale wszystko, co ta dwójka może zrobić, może być zrobione lepiej i skuteczniej przez inną postać. Staje się to coraz bardziej widoczne, gdy wspinasz się po drabinie, więc nie trać cennego czasu na opanowanie, po prostu zablokuj Genjiego lub Sombrę, lub dosłownie cokolwiek innego.

Overwatch 2

Wsparcie

Essential: Możecie nazwać mnie stronniczym, ale wsparcie różni się nieco od czołgu i obrażeń, ponieważ tak naprawdę nie ma postaci, która jest wręcz okropna i należy jej unikać. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że w całej grze jest tylko ośmiu bohaterów wsparcia, a w każdym lobby dwóch, więc nie ma zbyt wielu opcji, aby którykolwiek z nich był naprawdę okropny. Mimo to jest kilka, które stoją ponad resztą, a są to: Ana, Moira i Lucio.

Teraz Ana jest jedną z najlepszych postaci w grze w sensie rankingowym. Granat biotyczny może wygrywać walki drużynowe, Nano Boost może zostać wyrzucony na kółko, Sleep Dart może powstrzymać atak uciążliwych postaci obrażeń, a jej tryb celownika daje jej użyteczność i zasięg, a jednocześnie jest skuteczny z bliska przy strzelaniu biodrami. Nie jest łatwą postacią do opanowania, ale jeśli możesz, może zabrać cię na sam szczyt drabinki rankingowej i być nosicielem dla twojej drużyny.

Moira jest tutaj, ponieważ pompuje leczenie w sposób, w jaki niewiele postaci może się równać, i robi to, jednocześnie będąc w stanie dotrzymać kroku postaciom obrażeń w zadawanych obrażeniach. Jest również cholernie niemożliwa do wyeliminowania, jeśli gra się dobrze, i jest świetną opcją, którą zawsze można mieć w pogotowiu lub w trybach gry, takich jak Push and Control, gdzie wrogowie mogą nadejść ze wszystkich stron.

Lucio ma prawdopodobnie najlepszą umiejętność w całej grze: Speed Boost. Nauczenie się, jak i kiedy używać tego ruchu w walce, może wyrzucić drużynę wroga z równowagi, gdy twoi sojusznicy rozbiją się jak tsunami. Połącz to z jego przeżywalnością, dynamiką leczenia obszaru i Sound Barrier Ultimate, który może zneutralizować wiele agresji wroga, a otrzymasz pewny sposób na wywarcie wpływu.

Overwatch 2

Przydatne: Jeśli chodzi o Zenyattę, Baptise, Kiriko, Mercy i Brigitte, wszystkie mają swoje zalety.

Kiriko może być kandydatką do Niezbędni, ale jej Kunai nie są najłatwiejsze do trafienia i prawdopodobnie nie są najlepszą opcją dla graczy o niższej pozycji.

Mercy jest fantastycznym uzdrowicielem, ale robi niewiele więcej. Jest uosobieniem postaci zaprojektowanej dla graczy nie-FPS w grze FPS i chociaż jest to w porządku, nie można zaprzeczyć wyraźnym ograniczeniom postaci.

Baptise może być niesamowicie irytujący w obliczu swojego Pola Nieśmiertelności i doskonałego uzdrowiciela, ale w porównaniu z wpływem, jaki Lucio może mieć na drużynę, przeżywalnością Moiry i różnorodnymi opcjami zestawów Any, nie jest na tym samym poziomie.

Brigitte byłaby najgorszym wsparciem w grze, gdyby nie jej zdolność do całkowitego niszczenia opresyjnych postaci obrażeń, takich jak Genji, Smuga i Sombra. Shield Bash into a Whip Shot może prawie całkowicie wyeliminować jedną z tych postaci i może naprawdę pomóc w radzeniu sobie z utalentowanym przeciwnikiem.

I na koniec Zenyatta (chyba moja ulubiona postać w całej grze). Omniczny Mnich ma dwie najpotężniejsze zdolności w całym Overwatch: Kulę Niezgody i Transcendencję, a obie mogą być niezwykle przydatne dla zespołu i stanowić ogromną uciążliwość. Problem polega na tym, że Zenyatta musi być żywy i kopać, aby go użyć, a nawet najlepsi gracze Zenyatty na świecie mają trudności z wydobyciem wartości z tej postaci, gdy linia czołgu i obrażeń wroga zapuka.

HQ

Chociaż ta lista i zestaw opinii prawdopodobnie ulegną zmianie, ponieważ Blizzard nadal balansuje Overwatch 2 i jego bohaterów, jeśli postać nie zobaczy żadnych większych zmian w przyszłości, a gra nie zmieni zasadniczo sposobu grania ponownie, jak to miało miejsce w przypadku OW1 i OW2, prawdopodobnie można założyć, że każda postać będzie nadal znajdować się w podobnym miejscu pod względem użyteczności.

Mam nadzieję, że pomoże ci to wydostać się z rankingowego piekła, w którym się znajdziesz, ale pamiętajcie, jak wspomniałem wcześniej, Overwatch to gra polegająca na pracy zespołowej i wymianie strategii, więc przyzwyczajcie się do zmieniania bohaterów, gdy sprawy nie idą dobrze, a znacznie częściej będziecie znajdować się w zwycięskiej drużynie.

Powiązane teksty

0
Overwatch 2Score

Overwatch 2

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Sequel strzelanki Blizzarda jest już dostępny, ale jak wypada jako kontynuacja jednej z najlepszych gier ostatniej dekady?Wczytywanie następnej zawartości