Polski
Gamereactor
wiadomości
Dragon Age: Dreadwolf

Kolejny deweloper BioWare opuszcza szeregi studia

Tym razem padło na głównego producenta Dragon Age 4.

HQ

Niedawno Joanna pisała dla Was o rezygnacji Bena Irvinga, głównego producenta Anthem, co tylko podsyciło plotki o kiepskiej kondycji studia i jego rychłym zamknięciu. Choć premiera "Hymnu" i tego, co stało się potem z samą grą nie napawały optymizmem, to fani studia wiedzieli, że kanadyjczycy mają w zanadrzu jeszcze jedną markę, którą mogą odwrócić złą passę. Dragon Age 4 został zapowiedziany na początku grudnia zeszłego roku, czym po części uspokoili graczy po nie dość dobrym Mass Effect: Andromeda i już wtedy budzącym obawy Anthem.

Dlatego tym bardziej niepokojąca może być informacja o odejściu Fernando Melo, który w BioWare pracował od 12 lat i brał udział przy produkcji gier z serii Dragon Age, a także "Andromedy". Jego ostatnim zadaniem była praca w zespole odpowiedzialnym za Dragon Age 4, gdzie pełnił rolę producenta.

Oprócz wiadomości o odejściu, która pojawiła się na Twitterze dewelopera, Melo załączył także list do wszystkich osób ze studia, z którymi miał okazję współpracować. Podkreśla tam, że decyzja o odejściu była jego własną.

Trudno powiedzieć, co to dokładnie oznacza dla nadchodzącego Dragon Age'a 4 czy samego BioWare, ale odejście dwóch wieloletni pracowników studia w tak krótkim czasie nie może być przypadkiem. Możliwe, że na nadchodzącym Gamescomie usłyszymy jakieś nowe informacje, ale na razie pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wypadków.

HQ

Powiązane teksty

0
Bioware zwalnia 50 osób

Bioware zwalnia 50 osób

WIADOMOŚĆ. Przez Eirik Hyldbakk Furu

Powiedziano nam, że przyniesie to korzyści Dragon Age: Dreadwolf i Mass Effect 4, ponieważ pozostawia więcej miejsca na kreatywność i szybsze decyzje...Wczytywanie następnej zawartości