Polski
Gamereactor
wiadomości
King's Bounty II

King's Bounty 2 z premierą w 2020 roku

Po kilku latach niebytu, klasyczna seria strategii turowych powraca.

HQ

Oryginalne King's Bounty z 1990 roku uznawane jest za jedną z klasycznych gier w swoim gatunku i prekursora serii Heroes of Might and Magic. Po premierze rebootu w 2008 roku i kilku samodzielnych dodatków w przeciągu następnych lat, przyszła w końcu pora na pełnoprawną, drugą część.

Fabuła rysuje się dość standardowo, bo oto fantastyczna kraina Antara zaczyna ulegać dziwnej zarazie, która spacza wszystko, co stanie jej na drodze, przemieniając mieszkańców w wynaturzone mutanty. Ocaleli zaczęli szukać ratunku w królestwie Nostri, co szybko doprowadziło do kryzysu finansowego i problemów z dostawami żywności. Gracz wciela się w jednego z trzech bohaterów, którego zadaniem jest zaprowadzić pokój i miłość na świecie.

Całość urozmaicać ma to, że każdy z herosów ma nieco inną historię początkowo (na wzór systemu z Dragon Age: Origins), a co za tym idzie, inne motywacje. Oczywiście każda z postaci ma też mieć inny zestaw umiejętności, a ich wybór ma znacząco wpłynąć na rozgrywkę. Oprócz tego trochę standardowych zapewnień o wpływie decyzji na świat i postacie się w nim znajdujące. Czyli im więcej zadań pobocznych będziemy wykonywać dla mieszkańców mijanych miast, tym oni będą dla nas milsi i skorzy do pomocy. Nie zabraknie również tych ważniejszych decyzji, mających wpływ na historię w grze, która ma być nieliniowa. Jak będzie naprawdę? Zobaczymy.

Dużych zmian doczekała się sama gra pod względem rozgrywki oferując większe zróżnicowanie terenu i w ogóle uwzględniając jego wpływ. Wzgórza, pagórki czy zasłony mogą stanowić o potencjalnym zwycięstwie lub porażce, dlatego warto uwzględniać je podczas planowania starć.

No właśnie starć. Drugą, a w zasadzie tą podstawową, częścią gry będzie eksploracja świata z perspektywy trzeciej osoby. Tutaj właśnie będzie objawiał się wpływ wspomnianej już historii naszego bohatera - w zależności od charakteru, herosi będą dążyć do różnych ideałów, takich jak siła, sztuka, porządek lub anarchia.

Gra pojawi się na PC (Steam), PS4 i Xbox One w 2020 roku, ale oczywiście już teraz możecie składać zamówienia przedpremierowe, jednak tylko na wersje cyfrowe - informacje o wydaniu pudełkowym mają pojawić się później. Dostępne będę trzy edycje - podstawowa za 49,99-, specjalna za 58,99- i "super specjalna" za 84,99 euro. Różnić się mają ilością dodatków wewnątrz gry.

HQ

Powiązane teksty

0
King's Bounty IIScore

King's Bounty II

RECENZJA. Przez Tero Kerttula

King's Bounty 2 wprowadza do serii nowe elementy, ale nie wszystkie zmiany są na lepsze.

0
King's Bounty II

King's Bounty II

ZAPOWIEDŹ. Przez Marco Vrolijk

Po trzydziestu latach 1C Entertainment kontynuuje swoją serię, a my mieliśmy okazję zapoznać się z jej najnowszą odsłoną przed premierą.Wczytywanie następnej zawartości