Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Kingdom Come: Deliverance II

Kingdom Come: Deliverance II Zapowiedź: Pierwsze spojrzenie na średniowieczną kontynuację

I tak, gra ukaże się w tym roku - na PC, PS5 i Xbox Series.

HQ

Kingdom Come: Deliverance powstawało długo, a stosunkowo nieznany wówczas deweloper Warhorse prezentował imponujące techniczne soluczki i wielokrotnie zapewniał nas, że dostarczy nam realistycznej, ugruntowanej i historycznie dokładnej gry RPG bez smoków, goblinów i magicznych mocy.

Gra odniosła sukces, choć nie brakowało usterek technicznych, konsumenci na całym świecie byli wyraźnie wyrozumiali, a grze udało się sprzedać nawet ponad sześć milionów egzemplarzy, co jest szczególnie imponujące jak na nową, innowacyjną własność intelektualną.

To osiągnięcie jest nie mniej przełomowe, jeśli weźmie się pod uwagę, że gra nie jest jeszcze zoptymalizowana pod kątem PS5 i Xbox Series i dlatego nadal utknęła w 30 klatkach na sekundę. Więc co Warhorse robił przez cały ten czas? Cóż, ciężko pracowali nad Kingdom Come: Deliverance II, który właśnie został ujawniony. Widzieliśmy małą prezentację rozgrywki i możemy opowiedzieć o niej tutaj.

Kingdom Come: Deliverance II
To jest reklama:
Kingdom Come: Deliverance II
Kingdom Come: Deliverance II

Jest rok 1403 w Czechach w okolicach miasta Kuttenberg, a my ponownie wcielamy się w nieco bardziej doświadczonego, ale wciąż zielonego Henry'ego, a wraz z Sir Hansem jego życie stało się nieco bardziej przewidywalne po wydarzeniach z pierwszej gry. Ale oczywiście wszystko musi pójść nie tak i Henry po raz kolejny trafia na trajektorię, która prowadzi go do brutalnego i zaciekłego starcia z głównymi siłami politycznymi i wojskowymi. Studio zapewnia, że nawet jeśli nie masz relacji z Henrym i Sir Hansem, jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie. Nie musisz grać w pierwszą grę i możesz nie, ponieważ nie została jeszcze ulepszona na najnowszych platformach konsolowych. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to kolejna sensowna, a przede wszystkim realistyczna opowieść zakotwiczona w wiarygodnych postaciach, a o to właśnie chodzi w serii Kingdom Come.

Ten sequel jest bardziej ambitny pod każdym możliwym względem. 250 pracowników pracowało przez sześć lat, aby ożywić grę, z nieco ponad trzema godzinami przerywników filmowych w pierwszej grze, teraz jest ich pięć. Świat jest również dwa razy większy i po raz pierwszy zawiera prawdziwe miasto, co według twórców było szczególnie trudne. Większy świat, dłuższa i głębsza narracja oraz więcej zawartości, najwyraźniej bez uszczerbku dla raczej swobodnych ram strukturalnych gry.

To jest reklama:

Warhorse ustalił, że przede wszystkim możesz zbudować "swojego Henry'ego" w dowolny sposób, ale jednocześnie ten świat pozwala na wiele różnych rodzajów strategii, a w społeczeństwie istnieją zasady i konsekwencje, które pomagają kształtować sposób, w jaki podejmujesz decyzje. Jeśli zostaniesz przyłapany na kradzieży, zmieni to sposób, w jaki ludzie w tej konkretnej społeczności wioski cię postrzegają, skonfrontują się z tobą, a ty będziesz mógł tam zareagować. Nawet jeśli nie zostaniesz złapany, ludzie będą mówić o napadzie i nieznanym sprawcy. Wydaje się, że Warhorse kładzie duży nacisk na empatyczną społeczność i ciekawie będzie zobaczyć, czy im się to uda.

Kingdom Come: Deliverance II
Kingdom Come: Deliverance II
Kingdom Come: Deliverance II

Powraca również bardzo fizyczny system walki, choć z kilkoma dodatkowymi opcjami. W szczególności możesz teraz uzupełnić swoją szermierkę o broń dystansową, ponieważ w latach od pierwszej gry do Czech dotarła pierwsza broń palna. Są to dość prymitywne karabiny, z których można wystrzelić tylko raz, zanim wróg cię dopadnie, ale możesz też użyć kuszy w trudnej sytuacji.

Piękno tego pierwszego spojrzenia na Kingdom Come: Deliverance II polega na tym, że Warhorse wydaje się rozwiązywać właściwe problemy. Nie, nie może konkurować ze współczesnymi grami AAA pod względem samych szczegółów graficznych, ale zamiast tego jest głębia, nerw i tożsamość wyrażona przez muzykę, inteligentne oświetlenie i wiarygodnych NPC. Oczywiście nie wiadomo jeszcze, czy im się to uda, a Warhorse obiecał w szczególności lepsze animacje twarzy, ale Kingdom Come: Deliverance II nie jest potęgą graficzną, ani nie został zaprojektowany do tego.

Fakt, że pojawi się w tym roku na PC, PS5 i Xbox Series, jest zaskakujący sam w sobie, a jeśli pojawi się w bardziej dopracowanym technicznie stanie, to prawdopodobnie możemy się już ekscytować. Warhorse ma tutaj długi koniec kija i jest teraz na liście najbardziej oczekiwanych gier 2024 roku, jeśli o mnie chodzi.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości