Polski
Gamereactor
recenzje
Jumanji: Wild Adventures

Jumanji: Wild Adventures

Outright Games i Cradle Games zapewniają wiele zabawy w tej adaptacji filmowej.

HQ

Kiedy się nad tym zastanowić, Jumanji jest obecnie dość dziwnym produktem. Przede wszystkim franczyza filmowa, ale oparta na idei ludzi przenoszonych do gry wideo, wydaje się, że działa na odwrót. Na szczęście to sprawia, że idealnie nadaje się do adaptacji gry wideo. Outright Games stworzyło wcześniej Jumanji: The Video Game, trzecioosobową przygodę z pułapkami, dzikimi bestiami i nie tylko.

Jumanji: Wild Adventures jest w dużej mierze podobny, z wyjątkiem faktu, że tym razem widzimy bardziej perspektywę z góry, skoncentrowaną na akcji beat-em-up, gdy wcielasz się w jedną z czterech głównych postaci z filmów, z których każda ma własny zestaw ruchów i unikalne power-upy. Moim zdaniem ten gatunek wydaje się znacznie bardziej pasować do Jumanji IP, a także pozwala na zabawne sekcje platformowe, a także po prostu bicie pawianów, najemników i nie tylko.

Jumanji: Wild Adventures

W trybie kooperacji ta gra to świetna zabawa. Idealny dla rodziny do zebrania się i wystarczająco prosty, aby każdy mógł go odebrać. Samouczek rzuca cię prosto w wir gigantycznej ośmiornicy i pozwala nauczyć się sterowania podczas walki z bossem. Stamtąd możesz podróżować po mapie świata we własnym napędzie 4x4, co pozwala jeździć z poziomu na poziom w zróżnicowanych środowiskach gry. Jest tu duża różnorodność poziomów i rozgrywki. W jednej chwili walczysz o życie z tygrysem, a w innej musisz jak najszybciej przebiec przez świątynię pełną pułapek. Powtarzanie każdego poziomu jest mocno zalecane, dzięki czemu możesz pokonać wyzwania i zdobyć 3 gwiazdki, co ponownie dodaje rozgrywce kolejny poziom głębi. Jak wspomniano, jest to proste, ale zwiększa zabawę, co oznacza, że praktycznie każdy może spróbować.

To jest reklama:

Jeśli jednak chcesz zagrać w tę solówkę, może się to wydawać nieco powtarzalne. O wiele bardziej nużąca atmosfera, gdy biegasz samotnie przez dżunglę, a tego można się spodziewać po grze kooperacyjnej. Nie przeszkadza ci w tym samotne chodzenie ani nic w tym rodzaju, po prostu nie jest to tak zabawne, jak przygoda z przyjacielem lub kilkoma członkami rodziny. Każda z czterech grywalnych postaci jest świetną zabawą i zdecydowanie pasuje do swoich odpowiedników w filmie, zarówno pod względem występów, jak i sposobu gry. Na przykład dr Smolder Bravestone jest zawsze stoickim, muskularnym bohaterem i może podnieść ogromny totem jako ulepszenie, podczas gdy Shelly często skupia się na trzymaniu wrogów z dala od nich, zyskując spray na owady jako umiejętność.

Jumanji: Wild Adventures

Skoro już jesteśmy przy postaciach, uważam, że ich dialogi są całkiem dobre. Zwłaszcza w przerywnikach filmowych jest wiele zabawnych żartów i żartów, które zapewnią rozrywkę między atakami rozgrywki i chociaż nie każdy żart trafia, a niektóre kwestie nie czyta się tak dobrze, jak inne, nie ma nic, co wydaje się całkowicie nie na miejscu. Fabuła również jest dość prosta, klasyczna dla Jumanji, jeśli oglądałeś ostatnie filmy, ale znowu, nie szukamy tutaj Wojny i Pokoju, a ja byłem bardziej niż szczęśliwy, mogąc przejść przez poziomy bez koniecznie wciągającego haczyka fabularnego.

Poza poziomami gry będziesz po prostu wędrować od jednej misji do drugiej w swoim samochodzie. Jest trochę eksploracji, którą możesz zrobić, ale nie jest to zbyt satysfakcjonujące i często wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest wybranie liniowej ścieżki, którą gra oferuje przed tobą. Czasami wydaje się, że łatwiej byłoby po prostu wędrować z jednej strefy mapy do drugiej, naturalnie przechodząc przez poziomy, ponieważ samochód często może być nieco szarpany i dość łatwo się zacina.

To jest reklama:
Jumanji: Wild Adventures

Graficznie Jumanji: Wild Adventures ponownie spełnia swoje zadanie. Projekty postaci są zabawne i kreskówkowe, a świat jest wystarczająco przyzwoitym tłem do przygody. To, co nie do końca trafia w sedno, to wydajność gry, która zwalnia w losowych momentach, zwłaszcza gdy jesteś w samochodzie. Zauważyłem też kilka błędów, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę, ponieważ czasami mogłem utknąć na wrogu, nie mogąc wykonać uniku lub odskoczyć i być zmuszonym do zjedzenia jego następnego ataku. Jest też menu, którego dość brakuje, zarówno pod względem prezentacji, jak i tego, co oferują graczom. Biorąc pod uwagę, że ma to być gra dla absolutnie każdego, byłem zaskoczony, że nie ma wielu opcji, które pozwalają dostosować jej dostępność. Rzeczy takie jak napisy są dostępne domyślnie, ale spodziewałem się nieco więcej, biorąc pod uwagę precedens dostępności ustanowiony w ostatnich latach.

Jumanji: Wild Adventures to świetna zabawa dla kilku przyjaciół lub rodziny. Niezwykle łatwa do odebrania i grania z unikalnymi postaciami i zróżnicowanymi poziomami, jest wiele do polubienia, ale jest kilka obszarów, w których się potyka. Samochód wydaje się niepotrzebnym dodatkiem, brakuje ustawień ułatwień dostępu i nie jest to najlepsze doświadczenie w pojedynkę, ale jeśli szukasz przygody w trybie współpracy, która pozostaje wierna filmom, a jednocześnie sama w sobie jest fajną grą.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Duża różnorodność, łatwe do opanowania, solidne dialogi, przerywniki filmowe
-
Problemy z osiągami, nie tak zabawne w pojedynkę, samochód jest trudny do kontrolowania, brakuje mu dostępności
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości