Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

JBL Quantum Stream Wireless Lightning

Najnowszy gadżet do przesyłania strumieniowego JBL to poręczny mały mikrofon dla tych, którzy nie chcą zadowalać się dźwiękiem ze swojego iPhone'a.

Kiedy JBL zapytał, czy używamy iPhone'a 13, 14 lub 15 do recenzji nowych gier Apple Arcade, byłem trochę zdezorientowany. Odpowiedziałem na iPhone'a 14 Pro Max, a następnie zadałem dodatkowe pytanie o to, do czego te informacje zostaną wykorzystane. "Dla odbiorcy" – brzmiała ich odpowiedź. Dwa dni później nowo wydany JBL Quantum Stream Wireless Lightning dotarł z kluczem sprzętowym kompatybilnym z Lightning (duh!).

JBL Quantum Stream Wireless LightningJBL Quantum Stream Wireless LightningJBL Quantum Stream Wireless Lightning
Super łatwe i proste dla tych, którzy chcą poprawić dźwięk swoich filmów selfie.

Więc co to jest? Bezprzewodowy mikrofon iPhone'a do nagrywania filmów z telefonu komórkowego, po prostu. Mamy już zarówno Røde Wireless Go tutaj w redakcji, jak i Ulanzi UW, który robi dokładnie to samo. Wkładasz odbiornik do telefonu, który następnie łączy się z mikrofonem w momencie, gdy otrzymuje zasilanie za pośrednictwem telefonu komórkowego, a następnie nagrywa to, co mówisz, gdy zaczynasz nagrywać na iOS. Nie może być płynniej, nie może być prościej i chociaż JBL z pewnością nie wymyśla tutaj koła na nowo, oferuje tutaj bardzo atrakcyjny pakiet, który emanuje jakością. Pudełko zawiera sam mikrofon (który waży nieco ponad 11 gramów), etui ładujące (które jest mniej więcej tego samego rozmiaru lub mniejsze, niż to, które jest dostarczane ze słuchawkami Bluetooth JBL) oraz sam klucz sprzętowy, który waży 6,6 grama. Jest tu również magnetyczna przednia szyba, która wygląda jak malutka szara peruka, a ogólnie JBL oferuje super wydajną alternatywę dla Røde, Lippa, Ulanzi i Saramonic.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, najpierw zestawiłem JBL Quantum Stream Wireless Lightning z wbudowanym mikrofonem w moim iPhonie 14 Pro Max, a następnie przede wszystkim z Røde Go, a mały mikrofon JBL oferuje lepszą jakość dźwięku niż obie te opcje, mimo że jest dość wyrównany z alternatywą Røde. Mikrofon JBL jest dookólny, co oznacza, że odbiera dużo dźwięku z Twojego głosu bez wychwytywania zbyt dużego hałasu otoczenia lub rozmów otoczenia (jeśli rozmawiasz w otoczeniu z jakimkolwiek hałasem w tle). Z dołączoną przednią szybą jest również niesamowicie zdolny do odcinania się od wiatru i złej pogody. Mój głos brzmi czysto i naturalnie z JBL Quantum Stream Wireless Lightning bez utraty barwy i basu. Jasne, nie można go porównać na przykład do Sennheiser USB Profile, którego używam podczas wszystkich moich spotkań wideo, ale tutaj też nie o to chodzi, ponieważ JBL Quantum Stream Wireless Lightning jest malutki w porównaniu.

JBL Quantum Stream Wireless LightningJBL Quantum Stream Wireless Lightning
Etui ładujące wygląda prawie dokładnie tak, jak to, które jest dostarczane ze słuchawkami dousznymi JBL.
To jest reklama:

120 funtów to z pewnością nie są zbyt duże pieniądze dla tych, którzy chcą mieć płynny, dobrze zbudowany mikrofon do swojego iPhone'a i mobilnych nagrań filmowych. Jest to jednak stosunkowo duża kwota w porównaniu z konkurencyjnymi modelami innych producentów, którzy mają przyzwoite alternatywy za około połowę tej ceny. Ostatecznie jednak trudno nie polubić JBL Quantum Stream Wireless Lightning, który jest świetnym ogólnym pakietem, ale cena powinna być może mniejsza niż 100 funtów, a nawet mniejsza.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości