Polski
Gamereactor
wiadomości
Green Hell

Green Hell: The Board Game coraz bliżej kampanii na Kickstarterze

Poznajcie zasady gry.

HQ

Początek kampanii Green Hell: The Board Game na Kickstarterze zbliża się wielkimi krokami. Już prawie 5 000 osób wyczekuje startu projektu. Z tej okazji twórcy z Galaktus Games przygotowali serię materiałów wideo przybliżających mechanikę i zasady gry, a także specjalny wywiad z Krzysztofem Kwiatkiem - współtwórcą oryginalnej gry komputerowej Green Hell.

Z pierwszego materiału wideo widzowie dowiedzą się, jak przygotować się do rozpoczęcia rozgrywki. Z racji tego, że Green Hell: The Board Game oferuje graczom wysoki poziom nieprzewidywalności dzięki innowacyjnemu systemowi tworzenia rozrastającej się dżungli, opartemu na modułowej, półlosowej konfiguracji mapy, niezwykle ważne jest poznanie najważniejszych mechanik i zasad. W drugim materiale Mateusz „Vik" Sochoń - lead designer gry - krok po kroku przybliży reguły rządzące światem Green Hell. Dżungla i wyzwania czekające na Ratowników w każdej kolejnej partii będą inne, co uczyni rozgrywki unikalnymi doświadczeniami.

Twórcy z Galaktus Games postanowili także porozmawiać na temat Green Hell: The Board Game z współautorem oryginalnej komputerowej wersji gry Green Hell. Krzysztof Kwiatek to CEO studia Creepy Jar oraz jeden z pomysłodawców gry. Z rozmowy dowiemy się, co myśli o planszówkowej edycji gry, jak wyglądała współpraca przy jej tworzeniu oraz w jakim stopniu światy obu gier wzajemnie się przenikają.

Green Hell: The Board Game to planszowa, kooperacyjna gra survivalowa. Jake, znany wszystkim fanom z wersji komputerowej, utknął w amazońskiej dżungli poszukując swojej zaginionej żony i próbuje przetrwać w tym surowym, nieprzyjaznym środowisku. Celem graczy, członków ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, jest jego odnalezienie. Każdy z graczy posiada określony zestaw umiejętności, które są się niezbędne dla przetrwania całej grupy. Ekspert Survivalu, Medyk, Przewodnik i Naukowiec - tylko dobrze skoordynowana współpraca pozwoli zakończyć misję sukcesem.

Green Hell

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości