Polski
Gamereactor
wiadomości
Starfield

Gracze są "odłączeni" od tworzenia gier, mówi Starfield główny projektant

"Możesz nienawidzić w grze całkowicie. Ale nie łudź się, że wiesz, dlaczego jest tak, jak jest"

HQ

Starfield Emil Pagliarulo, główny projektant i dyrektor projektowy studia Bethesda, zabrał głos w mediach społecznościowych, aby opowiedzieć, jak jego zdaniem wielu graczy jest oderwanych od realiów tworzenia gier i nie rozumie prawdy o tym.

W wątku na Twitterze/X Pagliarulo zaczyna od stwierdzenia, że gracze nie będą wiedzieli prawie nic o tworzeniu gier, a następnie wypowiadają się z absolutnym autorytetem. "Zabawne, jak niektórzy gracze są oderwani od realiów tworzenia gier, a mimo to mówią z pełnym autorytetem" – pisze. "To znaczy, mogę się domyślać, co trzeba zrobić, aby zrobić gospodynię Twinkie, ale nie pracuję w fabryce, więc co ja do tak naprawdę wiem? Niewiele."

Pagliarulo pamięta czasy w połowie lat 90., kiedy pisał recenzje i nazywa siebie " sarkastycznym dupkiem". I dodaje: "Przez cały ten czas nie miałem pojęcia, jak wygląda tworzenie gier. Jak ciężko pracowali projektanci, programiści, artyści, producenci i wszyscy inni. Walka o urzeczywistnienie wizji przy stale zmieniających się zasobach. Stres."

"Nie mogę nie dzielić się prawdą. A prawda jest taka, że nikt nie zamierza tworzyć złej gry. A większość twórców gier jest niesamowicie utalentowana... nawet jeśli gra, którą wydają, nie jest na równi."

Nie ma tu wzmianki o Starfield, ale nie trzeba wiele, aby zrozumieć, dlaczego może pisać tego rodzaju post. Odbyło się wiele debat na temat Starfield, stojących za tym decyzji projektowych i tego, dlaczego nie trafił w sedno dla wielu fanów. Niektóre z nich zostały podjęte w złej wierze, ale wysunięto również prawdziwą krytykę, która ma nadzieję, że w następnym wydaniu dewelopera RPG niektóre z tych problemów zostaną rozwiązane.

Starfield

Powiązane teksty

0
StarfieldScore

Starfield

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

W końcu nadszedł czas, aby odkryć kosmos w pierwszej od ponad 25 lat zupełnie nowej serii gier Bethesdy. Sprawdzamy, czy kosmiczna przygoda spełnia swoją obietnicę...Wczytywanie następnej zawartości