Polski
Gamereactor
wiadomości
Anthem

Gracz złamał NDA dotyczące Anthema w wersji alfa, EA usunęło jego bibliotekę gier

Gracz próbował nagrywać na Twitchu livestream ukazujący zamknięte testy alfa.

HQ

Jeśli dostałeś się do testów beta/alfa danej gry, lepiej uważnie przeczytaj NDA, ponieważ najwyraźniej pewien streamer nie wykonał czynności należycie, lub mimo wszystko zdecydował się złamać umowę, i został za to surowo ukarany.

Jak widać na tym filmiku, streamer zwany "smokethrone" transmitował rozgrywkę z Anthema na Twitchu, gdy nagle jego klient Origina przestał odpowiadać. Następnie streamer wymusił zamknięcie aplikacji poprzez menedżera zadań, ale niestety jego biblioteka gier zniknęła po ponownym uruchomieniu programu.

Jest to z pewnością efekt złamania NDA, a EA ma prawo ukarać nieodpowiedzialnych graczy i niezwłocznie usunąć grę z biblioteki winowajcy. Nie wiadomo, czy streamer posiadał w kolekcji Origina tylko jedną grę, wersję alfa Anthema, czy też stracił całą bibliotekę.

Jak pisze Mark Darrah z BioWare na Twitterze, publiczne dyskutowanie na temat gier objętych NDA stanowi naruszenie umowy samej w sobie. Ale czy sam też o nich nie dyskutujesz, Mark?

Anthem

Powiązane teksty

Anthem Next oficjalnie anulowany

Anthem Next oficjalnie anulowany

WIADOMOŚĆ. Przez Aleksandra Olszar

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że cały los Anthema wisi na włosku. Wydawca gry, EA, planował wtedy zebranie, podczas którego miał zdecydować, czy poświęci więcej...Wczytywanie następnej zawartości