Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
Monster Hunter Rise

GOTY 2021: #7 - Monster Hunter Rise

Rise to kolejny potwornie dobry tytuł na wyłączność Switcha.

HQ
HQ

W 2021 roku otrzymaliśmy nie jeden, ale dwa tytuły Monster Hunter, ale tylko jeden z nich znalazł się na naszej liście gier roku. Tytuł, o którym mówimy, to oczywiście Monster Hunter Rise, główna gra RPG dostępna wyłącznie na Nintendo Switch (na konsolach). Każdy, kto czuje się zakłopotany, że World nigdy nie wylądował w systemie hybrydowym, prawdopodobnie zostałby uspokojony przez ten tytuł, ponieważ jest wypełniony znaczącymi dodatkami, które sprawiają, że seria pozostaje świeża. Rise może nie osiągnąć wyżyn, jakie World zdobył w 2018 roku, ale nadal jest to solidny tytuł, który został wzmocniony przez wydarzenia popremierowe i DLC.

Prawdziwym przełomem wprowadzonym przez Rise był Wire Bug, urządzenie przypominające hak z liną, które może być używane do poruszania się do przodu lub w pionie. Wire Bug okazał się niezwykle przydatnym narzędziem podczas walki, ponieważ mógł być używany do unikania ataków wroga i wykonywania niszczycielskich cięć z wyskoku. Korzystając z urządzenia, możesz także dosiąść innych potworów i uderzyć w tego, na którego polujesz, aby zadać bestialskie obrażenia. Jazda na tych potworach sprawia, że ​​czujesz się kompletnym twardzielem i jest to świetna alternatywa dla walki na piechotę, jeśli nie masz już przedmiotów leczących.

Kolejnym znaczącym dodatkiem był towarzysz do jazdy Palamute. Ten psi kumpel znacznie przyspieszał przemieszczanie się z punktu A do punktu B, a materiały eksploatacyjne można było szybciej używać na jego grzbiecie. Jedną z rzeczy, które szczególnie nam się podobały w Palamute, jest to, że dzięki temu stawianie czoła w pojedynkę w trybie dla jednego gracza wydaje się mniej zniechęcające. Grając solo w Rise, zarówno Palamute, jak i Palico mogą pomóc ci na polu bitwy, więc brakuje ci tylko jednego członka do pełnej drużyny.

To jest reklama:
Monster Hunter Rise

W Rise pojawiło się także kilka nowych stworzeń, które szybko stały się ulubieńcami fanów. Dwoma naszymi osobistymi faworytami byli Goss Harag, obrzydliwa bestia przypominająca bałwana, która ma dwa lodowe miecze jako ramiona, oraz Bishaten, potwór będący hybrydą nietoperza, małpy i kobry. Z dziewięciu nowych stworzeń żadne nie wydawało się wypełniaczem, a niektóre powrócą w przyszłych odsłonach. Wraz z tymi nowicjuszami powróciło wielu starych faworytów, takich jak Rathian i Tigrex, a ich sztuczna inteligencja została przerobiona, aby lepiej reagować na nowszą mechanikę.

Wsparcie popremierowe dla Rise również było doskonałe, a Capcom gościł wiele różnych wydarzeń w ciągu ostatniego roku. Wydarzenia te były dostępne dla wszystkich, a za udział w nich gracze mogli odblokować kostiumy inspirowane niektórymi z najbardziej kultowych serii dewelopera. Niektóre z franczyz, które trafiły do ​​RPG, to Okami, Street Fighter i Ghosts 'n Goblins. Co zaskakujące, w grze zorganizowano nawet 30. rocznicę wydarzenia Sonic the Hedgehog.

Po eksplozji popularności World, wspaniale było zobaczyć, jak seria Monster Hunter powraca na konsolę Nintendo z kolejną solidną wycieczką. Nowy wybór potworów tutaj jest bezbłędny, a towarzysze Wire Bug i Palamute pomagają dodać nową mechanikę do wymagającej walki opartej na akcji. Przyszłość wciąż rysuje się w jasnych barwach dla Rise, ponieważ ulepszony port na komputery PC pojawi się w styczniu, a latem przyszłego roku ma otrzymać pierwsze duże rozszerzenie, Sunbreak.

To jest reklama:
Monster Hunter Rise

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości