Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
Doom Eternal

GOTY 2020: #5 - Doom Eternal

Najlepsza strzelanka 2020 roku.

HQ
HQ

Marcowa premiera Dooma Eternal z pewnością była niezapomnianym wydarzeniem. Zapewniła nam jedną z najlepszych gier FPS w historii, tuż przed wybuchem pandemii. Id Software nigdy nas nie zawiodło, ale naszym zdaniem Eternal jest jednym z najlepszych dzieł studia, jak również doskonałym następcą Dooma z 2016 roku. Tytułu, który tchnął życie w martwą serię.

Eternal zasadniczo wykorzystał reboot sprzed czterech lat jako fundament i stworzył coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Wprowadził więcej elementów platformowych, nadając bitwom większy rozmach. Od teraz Doomguy może wspinać się po ścianach, obracać na belach i wzbijać w powietrze, skacząc między ogromnymi szczelinami. Wszystko to jest również cudownie zintegrowane z samym strzelaniem.

Doom EternalDoom Eternal
To jest reklama:

Jakby tego było mało, starcia również doczekały się kilku poprawek. Gracze mogą chwytać wrogów za pomocą zaczepu z hakiem na kultowej super strzelbie, a także smażyć ich żywcem, korzystając z armat na ramionach. W istocie jest to jednak ta sama, pierwotna zabawa. Szalona, szybka i pompująca adrenalinę. Żadna inna strzelanka nie zapewnia takiej mieszanki emocji.

A nie wspomnieliśmy jeszcze o ulepszonym doświadczeniu online i doskonałym DLC. Ancient Gods Part 1. Invasion pozwala graczom siać spustoszenie w ciele demona, podczas gdy Battle Mode zapewnia bardzo wyjątkowe podejście do PvP, w którym dwóch graczy w formie demonów próbuje pokonać samotnego Doom Slayera. Fani rozczarowali się brakiem Deathmatchu, ale naszym zdaniem te dwa tryby okazały się nie tylko wystarczające, ale nawet jeszcze lepsze.

Doom EternalDoom Eternal

Nawet dziewięć miesięcy po premierze Doom Eternal wciąż wygląda dobrze. Fani nadal czekają na drugą część DLC, trwają także prace nad ulepszoną wersją gry na PS5 i Xboksa Series. Poza tym niedawno wydano również port na Nintendo Switch, co pozwoliło zupełnie nowej publiczności po raz pierwszy doświadczyć magii Dooma i zabrać ją w podróż dzięki trybowi przenośnemu.

To jest reklama:

Doom Eternal to bez wątpienia najwspanialszy FPS, w jaki zagraliśmy w 2020 roku. Jest tak samo chaotyczny i cudownie krwawy jak jego poprzednik, ale udaje mu się dziesięciokrotnie przebić go o nowe możliwości platformowe i ogólnie mocniejsze wrażenia z gry online. Niektórzy sceptycy mogli nazywać Dooma z 2016 wypadkiem przy pracy, ale Eternal udowadnia, że id Software to wciąż jedno z najlepszych studiów w branży.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości