Polski
Gamereactor
guide
Final Fantasy VII: Rebirth

Final Fantasy VII: Rebirth - Poradnik Queen's Blood: Jak grać, strategie i najlepsze karty

Najlepsza mini-gra zasługuje na przyszłą solową odsłonę, ale na razie pokażemy Ci najlepsze strategie, aby zostać mistrzem kart.

HQ

Final Fantasy VII: Rebirth nadchodzi, długo oczekiwany sequel Tetsuyi Nomury i Yoshinoriego Kitase był tworzony przez cztery lata, odkąd FFVII: Remake rozpoczęło tę nową podróż w nieznane w 2020 roku. I tak jak wtedy, Rebirth to znacznie więcej niż epicka opowieść o grupie postaci, które chcą uratować świat, to ogromny, wielki i kolorowy świat, pełen zakamarków do odkrycia i rzeczy do zobaczenia (i cieszenia się). I podobnie jak 26 lat temu, historia Cloud i spółki miała swoje dramatyczne i beztroskie momenty. A niewiele jest rzeczy bardziej zabawnych i wciągających niż wspaniała nowa mini-gra Queen's Blood.

Final Fantasy VII: Rebirth

Queen's Blood, kolekcjonerska gra karciana dla Final Fantasy VII: Rebirth

Przede wszystkim nikt nie powinien się denerwować ani myśleć, że jest to niezbędny kamień milowy do ukończenia historii. Queen's Blood to gra karciana popularna w regionach, które odwiedzamy w Rebirth, w której każdy gracz buduje talie kart reprezentujących potwory i innych wrogów (a nawet przywołań) z tego i innych tytułów z serii Final Fantasy.

Kiedy rozpoczynasz mini-grę (która obejmuje całą grę, poprzez różnych napotkanych graczy Queen's Blood ) w Kalm, otrzymujesz talię startową z 15 kartami, które musisz zagrać. Te pierwsze karty są dość proste, ale służą jako świetny przykład tego, jak działa gra.

To jest reklama:
Final Fantasy VII: Rebirth

Jak grać w Queen's Blood?

Plansza Queen's Blood jest prostokątem o wymiarach 5x3 spacje i (z kilkoma wyjątkami ze specjalnymi zasadami) zawsze zaczynamy od lewej strony, z zielonym pionkiem, aby upuścić kartę w pierwszej kolumnie. Naszym celem jest zdobycie większej liczby punktów niż przeciwnik w każdym z trzech rzędów, albo przez liczenie kart, albo przez utopienie strony przeciwnej, aby nie mógł zagrać kart.

Po otrzymaniu pierwszej talii kart musisz się z nimi zapoznać, a jest na to tylko jeden sposób. Znajdź jednego z trzech przeciwników, których znajdziesz w mieście Kalm i zmierz się z nim. Karty składają się z różnych części:

To jest reklama:


 • U góry po lewej: pionki. Jeśli przełożymy to na inne kolekcjonerskie gry karciane, takie jak Pokémon TCG lub Magic, możemy powiedzieć, że są to "ziemie" lub energia potrzebna do wprowadzenia tej karty do gry. Jeśli na przykład karta Shrieker ma wartość trzech pionków, na polu, na którym chcesz ją umieścić, muszą znajdować się trzy pionki w Twoim kolorze.

 • U góry po prawej: wartość karty. Liczba, która się pojawi, jest wartością karty i jest dodawana do licznika na koniec gry. Jeśli na koniec gry zdobędziesz więcej punktów w linii, bierzesz tę wartość do końcowego liczenia. Jeśli obaj gracze mają tę samą wartość w rzędzie, żaden z nich się nie sumuje. Na niektórych kartach znajdują się specjalne zdolności, które pozwalają podnieść lub obniżyć wartość kart, które mają efekt obszarowy, więc posiadanie większej wartości nie zawsze oznacza, że możesz się zrelaksować.

 • Środkowa część - obszar działania: Na każdej karcie Queen's Blood znajduje się reprezentacja planszy, która wskazuje pola, na które wpływa karta (pola w kolorze żółtym) lub obszary, na które wpływa ona swoją specjalną zdolnością (pola w kolorze czerwonym). Dzięki tej małej mini-mapie planszy możesz zdecydować, na którym polu karta jest najbardziej przydatna i opracować strategię, jak zmaksymalizować efekt jej umiejętności (jeśli ją posiada).

 • Zdolność karty: Nie wszystkie karty mają specjalne zdolności (będą się pojawiać w miarę postępów w grze), ale większość z nich zawiera zmianę wartości kart umieszczonych na polach, na które wpływają. Niektóre karty mają również wpływ na twoją rękę (na przykład Mandragora automatycznie przyzna ci kolejną identyczną kartę, gdy włożysz ją do gry), a inne mogą nawet "przywołać" inne karty, których nawet nie masz w swojej talii w danym momencie, ale na razie odłożymy na bok te karty Legendarne.

Final Fantasy VII: Rebirth

Jak zdobyć więcej kart za Krew Królowej?

Wkrótce zdasz sobie sprawę, że karty, których użyłeś do wygrania kilku pierwszych zwycięstw, zaczynają zawodzić dla kilku następnych przeciwników i będziesz musiał znaleźć więcej. Są tylko trzy sposoby na zdobycie kart:


 • Kupowanie pakietów sprzedawanych przez kupców w osadach, miastach i w Złotym Spodku za 500 Guiles. Pakiety te zwykle składają się z trzech lub czterech różnych kart i jednej lub dwóch jednostek każdej z nich, w zależności od ich mocy.

 • Pokonaj Queen's Blood graczy na swojej drodze. Kiedy wygrasz, dadzą ci specjalną kartę, której wcześniej używali w grze, więc ucierpisz z powodu jej skutków i będziesz wiedział, jak jej użyć w swojej talii.

 • Wykonywanie niektórych zadań pobocznych.

Final Fantasy VII: Rebirth

Rodzaje kart w Queen's Blood

W zależności od ich umiejętności lub rzadkości, karty są klasyfikowane na różne sposoby:


 • Karty normalne: Jak sama nazwa wskazuje, są to najpopularniejsze karty w Queen's Blood. Oprócz posiadania określonej wartości lub liczby pionków i wyraźnego zasięgu wpływu, normalne karty można znaleźć w talii każdego gracza w Final Fantasy VII: Rebirth. Normalne karty mogą, ale nie muszą mieć zdolności.

 • Legendarne karty: Są to unikalne karty (jest tylko jedna z każdego typu, którą możesz zdobyć) i każda z nich zwykle reprezentuje bardziej znane lub unikalne postacie w grze. Najczęstsze lub te, które możesz napotkać jako pierwsze, to karty przywołania, takie jak karta przywołania Chocobo i Moogle. Każda legendarna karta ma bardzo przydatną zdolność specjalną w zależności od rodzaju gry, w którą grasz, więc nigdy nie zaszkodzi poćwiczyć z kilkoma z nich w swojej talii, dopóki nie znajdziesz optymalnej sekwencji zagrań.

 • Karty podstawek: Zastąp kartę, która już znajduje się na planszy. Karty te są przydatne, ponieważ mogą aktywować zdolności kart, które działają po zniszczeniu, co może zapewnić zwycięski wynik gry. Są to również jedyne karty, które mogą wejść do gry, nawet jeśli wszystkie inne pola na planszy są zajęte, więc są idealną definicją "asa w rękawie".


Osobisty wybór: Najlepsze karty w talii Krwi Królowej

Na koniec chciałbym polecić skorzystanie z kilku kart, które napotkasz podczas swoich podróży w Rebirth. Te karty nie zawsze muszą być legendarne (chociaż większość z nich jest), ale są to te, które regularnie noszę w mojej talii i których używam do osiągania zwycięstw w Prairies, Junon, Costa del Sol, Corel, Gongaga i tak dalej.


 • Shiva (legendarna): Przywołanie Shivy to bardzo przydatna legendarna karta w starciu z przeciwnikiem na średnim i wysokim poziomie. Ogólnie rzecz biorąc, strategia atakującego zawsze zaczyna się od "uratowania" cię poprzez przejęcie pustych pól pionków, więc umiejętność Shivy przyda się od razu. Kiedy wchodzi do gry, karta umieszcza trzy żetony diamentowego pyłu, które blokują postęp kart przeciwnika i dodają wartości 2, 4 lub 6 do pustych pozycji.

 • Chocobo i Moogle (legendarne): Ta karta jest dostępna we wczesnej fazie gry, jeśli zwrócisz uwagę na zadania poboczne w Kalm i Łąkach. Chocobo i Moogle zwiększają swoją wartość o 1 za każdą dodatkową wzmocnioną kartę, co może przechylić szalę zwycięstwa na twoją korzyść, jeśli skorzystasz z połączenia jej z Cactuarem, normalną kartą, którą również otrzymujesz wcześniej. Ta kombinacja Choco/Moog i Cactuar będzie jedną z twoich ulubionych strategii startowych.

 • Mentalis (normalny): Potężna karta ofensywna, której zdolność polega na tym, że obniża wartość kart sojuszniczych (uważaj na to) i wrogich w obszarze działania o 1. Bardzo przydatne, jeśli chcesz umieścić go na środku planszy, aby działał jako "bariera" dla przeciwnika i uniemożliwiał mu umieszczanie kart niskiego poziomu.

 • Arcysmok (normalny): Karta awangardy, za pomocą której możesz wyrównać pionki na polach za nią, jednocześnie obniżając wartość pola po jego prawej stronie o 3. Dobry do użycia, gdy chcesz wyeliminować karty przeciwnika i zyskać miejsce na własne karty. I potrzebuje tylko jednego pionka, aby wejść do gry. Bardzo wszechstronny.

Mam nadzieję, że ten poradnik do Queen's Blood pomoże Ci odnieść wiele zwycięstw i wykorzystać potencjał tej wspaniałej Final Fantasy VII: Rebirth mini-gry. I kto wie, może któregoś dnia Square Enix zdecyduje się wydać go jako samodzielny tytuł. Nie mogę się doczekać.

Powiązane teksty

0
Final Fantasy VII: Rebirth Score

Final Fantasy VII: Rebirth

RECENZJA. Przez Ketil Skotte

Nadeszła druga odsłona najbardziej ambitnego remake'u w historii gier. Czy jest zgodny ze swoim dziedzictwem i dzisiejszymi standardami?Wczytywanie następnej zawartości