Polski
Gamereactor
wiadomości
Bioshock: The Collection

Film Bioshock pozostanie wierny grom

Reżyser mówi, że mitologia Bioshocka jest dobrze zrobiona.

HQ

W lutym ostatecznie potwierdzono, że Bioshock rzeczywiście stanie się filmem, czymś, na co ludzie mieli nadzieję od bardzo dawna. Francis Lawrence został wcześnie zatwierdzony jako reżyser, a teraz podzielił się spostrzeżeniami na temat swojego punktu widzenia, jeśli chodzi o Bioshock.

Cała masa filmów opartych na grach wideo stała się naprawdę zła. Problem ten często wynika z faktu, że gry zazwyczaj polegają głównie na rozgrywce i zabawnych rzeczach do zrobienia, a nie przede wszystkim na opowiadaniu fascynującej historii w przemyślanym wszechświecie. Często rozwiązuje się to po prostu oddalając się od materiału źródłowego, co nie musi być złe, ale zwykle rozczarowuje niektórych fanów (jak seria Halo).

Na szczęście nie wydaje się, aby tak było w przypadku Bioshocka, a kiedy Lawrence rozmawiał z Collider na ten temat, powiedział, że pozostaną wierni grom, ponieważ mitologia jest tak dobra:

"Nie, wiem, co masz na myśli. Kiedy o tym myślę, wracam do tego, o czym rozmawialiśmy wcześniej, a mianowicie, że myślę, że istnieje kilka świetnych gier wideo, ale nie zawsze mają pod sobą ciężar rzeczywistych pomysłów. Czasami mają świetną estetykę lub coś w tym rodzaju, ale czuję, że często czują się puste, ponieważ nie są zbudowane z prawdziwych pomysłów. Rzecz w tym, że Bioshock naprawdę jest. Cała mitologia tego świata i idee stojące za tym wszystkim, jest tam po prostu tak wiele. "

I to jest mniej więcej to, co chcieliśmy usłyszeć, nie zgadzasz się?

Bioshock: The Collection

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości