Polski
Gamereactor
wiadomości
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes podbija Kickstartera

Spadkobierca serii Suikoden.

HQ

Ku mojej wielkiej radości, Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes - duchowy spadkobierca serii Suikoden, której jestem miłośnikiem od lat - podbija Kickstartera. Twórcy zebrali już ponad 3 mln dolarów, a do końca zbiórki pozostały jeszcze niecałe dwa tygodnie.

HQ

Warto przypomnieć, że za sterami projektu stoi legenda jRPG, sam Yoshitaka Murayama, który odpowiada za dwie pierwsze części serii Suikoden. Druga odsłona przez wielu fanów po dziś dzień uważana jest za najlepszą grę gatunku.

Twórcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce po tym, jak Konami porzuciło plany tworzenia dalszych części Suikodena. Niestety, akcja nowej gry siłą rzeczy nie będzie miała miejsca w tym samym uniwersum, ale skoro nad projektem pracują autorzy oryginału, na pewno w grze znajdzie się wiele nawiązań i smaczków. Ponadto główne założenia są bliźniacze do Suikodena: ponad 100 postaci do rekrutacji, wielkie bitwy i własny zamek oraz masa przeróżnych mini-gier i poważna, rozbudowana fabuła. Ach, marzenia się jednak spełniają.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i 5, Xboksie One i Xboksie Series X oraz "konsoli Nintendo przyszłej generacji", jak wynika ze strony produktu na Kickstarterze. Na uwagę zasługuje szczególnie ostatnia platforma, czyżbyśmy o czymś nie wiedzieli?

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości