Polski
Gamereactor
zapowiedzi
EA Sports FC 24

EA Sports FC 24: wszystkie nowe funkcje i dodatki

Zastanawiasz się, co nowego w tym FIF... EA Sports FC gra? Mamy odpowiedzi.

HQ

Dla wielu spoza serii nowa gra FIFA nigdy nie wydawała się bardzo różnić od poprzedniej. Jasne, niektórzy gracze noszą nowe stroje, a grafika i wydajność zwykle stają się lepsze, ale poza tym wszystko często wygląda bardzo podobnie. Ze względu na rozstanie z FIFA, EA otworzyło drzwi do dość ekscytującej i znaczącej nowej ery dla swojej serii piłkarskiej, co oznacza, że chociaż EA Sports FC 24 wygląda bardzo znajomo poza plakietką z nazwą, jest to jeden z najbardziej wpływowych momentów w historii sportowych gier wideo. Tak więc, w obliczu tak monumentalnego września, możesz się zastanawiać, dlaczego powinieneś być jeszcze bardziej podekscytowany EA Sports FC 24 niż niezliczonymi FIFA, które pojawiły się przed nim - i po prostu, jeśli nie masz zawrotów głowy w naprawdę technicznych częściach gier piłkarskich, jest tylko kilka obszarów, które sprawią, że szczęka ci opadnie.

Dzięki szeregowi nowoczesnych funkcji i systemów technologicznych oraz mnóstwu dodatków do zawartości, oto nowe części EA Sports FC 24 i to, co wniosą do gry. Przygotuj się na partię nowych słów kluczowych.

HQ

HyperMotionV

HyperMotion nie jest nową funkcją w EA Sports FC 24, ponieważ EA pierwotnie wprowadziło system jako część FIFA 22. Ideą jest dostarczanie graczom jeszcze dokładniejszych i bardziej realistycznych animacji, a to jest dokładnie to, co HyperMotionV będzie nadal osiągać.

To jest reklama:

W przeciwieństwie do poprzednich systemów, HyperMotionV nadal wykorzystuje kamery rozmieszczone wokół stadionów piłkarskich, aby rejestrować i rejestrować akcję w czasie rzeczywistym z prawdziwych gier, a następnie przełożyć to na realistycznie wyglądające animacje do wykorzystania w grze. HyperMotionV ma dostęp do ponad 180 gier o wartości danych, co oznacza, że ma znacznie głębszy bank informacji, z którego można czerpać, aby upewnić się, że każdy gracz wygląda poprawnie.

HyperMotionV składa się również z sześciu unikalnych technik animacji. Jeśli chodzi o to, czym są i jak działają, możesz znaleźć podsumowanie każdego z nich poniżej:


 • Full Team Volumetric Motion: Rejestruje unikalne ruchy, rzuty karne, akcje, wślizgi, celebracje i wiele innych, a następnie modeluje je w grze.

 • AI Mimic: To sprawia, że gracze wyglądają jeszcze bardziej realnie. Dane są przechwytywane dla większości indywidualnych graczy w grze (około 1 200 unikalnych danych gracza) i wykorzystują je do dokładnego odzwierciedlenia rytmu nóg podczas ruchu, ruchu ramion, pochylenia gracza i tak dalej.

 • AcceleRATE 2.0: Nawiązując do AcceleRATE i tego, jak oferował trzy unikalne archetypy akceleracji, ta wersja 2.0 oferuje teraz siedem typów archetypów przyspieszenia - ustawionych między Lengthy a Explosive.

 • AI True Flight Ball Physics: Jest to algorytm, który uczy się i tworzy ruch piłki do gry. W praktyce powinien zapewniać bardziej realistyczny ruch piłki i odbicia.

 • Kinetic Physical Play: Podobnie jak w przypadku AI Mimic, będzie to odzwierciedlać sposób blokowania graczy i ich metody blokowania, zwiększając tym samym realizm.

 • AI Hands: Nowa technologia Stretch Sense rejestruje ruch rąk w prawdziwym życiu i włącza go w grze, dzięki czemu ruch wydaje się bardziej realistyczny.

To jest reklama:
EA Sports FC 24
EA Sports FC 24EA Sports FC 24

EA Sports Sapien i GPU Cloth

Na temat realizmu pojawiają się nowe technologie EA Sports Sapien i GPU Cloth, które mają na celu zwiększenie immersji i dokładności EA Sports FC 24.

EA Sports Sapien to system, który wykorzystuje śledzone czujniki umieszczone na określonych mięśniach, aby zobaczyć, jak zginają się i odpoczywają podczas akcji, a wszystko to w celu uzyskania lepszych anatomicznie dokładnych graczy.

GPU Cloth jest podobny, ale z myślą o zestawach. Ta technika animacji lepiej odzwierciedli sposób, w jaki zestaw spada i owija się wokół gracza, i powinna pomóc każdemu graczowi wyróżnić się anatomicznie w porównaniu do tego, jak jest dzisiaj, gdzie większość graczy wydaje się istnieć z tym samym szkieletem i ramą pod skórą.

Oświetlenie funkcji

Zanim przejdziemy do systemów rozgrywki, ostatni punkt wyglądu: Feature Lighting. EA Sports FC 24 będzie obsługiwał naziemną okluzję otoczenia (GTAO) z zamiarem wykorzystania tego do dodania większej głębi i szczegółów do powierzchni boiska. Dodajmy do tego światła stadionu, mgłę i wiązki światła, które zostaną ulepszone, a wszystko to zostanie zastosowane również do tłumu, a gra ma wyglądać znacznie bardziej realistycznie FIFA 23.

EA Sports FC 24EA Sports FC 24

Style gry

W przeciwieństwie do HyperMotion, Play Styles są nowym dodatkiem do FIF... EA Sports FC doświadczenia, dzięki tej funkcji wprowadzającej nowe sposoby korzystania i rozwijania graczy. Zasadniczo system ma na celu obserwowanie i powielanie pewnych stylów gry, które są związane z różnymi typami graczy, na przykład skrzydłowi uzyskają dostęp do unikalnego dryblingu Play Styles, podczas gdy wysocy obrońcy będą lepiej przystosowani do główkowania Play Styles.

System ten jest zasilany przez firmę Opta i obejmuje dwa poziomy; zwykłe Play Styles i Play Styles+. Różnica między nimi będzie polegała na tym, jak skuteczne, dokładne, łatwe w użyciu i ile animacji jest dostępnych, a haczyk będzie polegał na tym, że Play Styles+ będzie dostępny tylko dla najlepszych graczy na świecie. Jeśli chodzi o to, jakie typy Play Styles będą oferowane, będą 34 unikalne typy, z dwoma poziomami dla każdego, co daje 68 permutacji podzielonych na kilka kategorii, z następującymi tym:


 • Trickster - dla trików i stylu

 • Dead Ball - za rzuty wolne i stałe fragmenty gry

 • Power Header - dla lepszych nagłówków

 • Power Shot - dla napastników i tych, którzy chcą umieścić piłkę w siatce

 • Speed Dribbler - dla tych, którzy chcą przenieść piłkę w górę boiska

 • Block - dla skuteczniejszego blokowania

Istnieje kilka systemów rozgrywki, które zostały wprowadzone na przestrzeni lat, które są aktualizowane, a także część Play Styles.


 • Precision Passing: To powinno być teraz dokładniejsze, a nawet obsługuje zakrzywione podania dla bardziej skomplikowanych ustawień i wybuchowych okazji bramkowych.

 • Controlled Sprint Dribble: Będzie to teraz obsługiwać drybling między szybkością biegania a szybkością sprintu.

 • Effort Dribble Touch: Na żądanie możesz teraz powiedzieć zawodnikowi, aby rozciągnął się i dotknął piłki, zanim zostanie zaatakowany, a nawet otwiera drzwi do większej liczby ruchów w dół boiska.

 • Possession Tackles: Aby uczynić grę bardziej realistyczną, pozwoli to obrońcom trzymać piłkę blisko, gdy zdobędą posiadanie od napastnika. Jest to dostępne dla wykwalifikowanych obrońców.

 • Shooting Responsiveness: Dzięki temu gracze będą mogli mieć bardziej responsywne strzały podczas strzelania. Prosty. Po naciśnięciu przycisku piłka szybciej opuszcza stopę gracza w grze.

Wprowadzono nawet kilka nowych ruchów umiejętności, które pozwolą ci stylizować przeciwników, w tym Skill Rainbow, Flare Nutmeg, Ball Roll Drag i Drag Back Turn.

HQ

Doświadczenie dnia meczowego i przeprojektowany interfejs użytkownika

Odkładając na bok rzeczywistą rozgrywkę, EA starało się rozszerzyć i poprawić estetykę piłki nożnej w EA Sports FC 24. Jest to dostępne w nowym Matchday Experience i zaktualizowanym interfejsie użytkownika.

Matchday Experience to próba EA, aby każdy mecz piłkarski był wyjątkowy i wyjątkowy, włączając różne elementy poza boiskiem, takie jak materiały z szatni, rzeczywiste przebłyski ekspertów i komentatorów, aktywny tłum, a wszystko to dzieje się przed, w przerwie i pod koniec meczu. Niektóre z nowych metod, które są używane, również podkręcają ten poziom, a mianowicie:


 • Dynamic Match Intros: Krótka historia filmowa dostosowana do każdego meczu i trybu gry, w którym jest rozgrywana.

 • Ultimate Team Lightshow: Przedstawienie próżności dostosowane do drużyn, w których grasz, aby podkręcić mecz.

 • HyperMotion Insight Overlays: nakładka przypominająca transmisję, która udostępnia przydatne informacje, takie jak posiadanie, trajektoria strzału i inne. Są one zaprojektowane tak, aby nie przerywać przebiegu gry. Pojawią się również nowe nakładki offside i Super Saves.

 • Beyond Broadcast Audio: Nowa ścieżka dźwiękowa, która ma lepiej odzwierciedlać dźwięk stadionu, z głośniejszymi przyśpiewkami, rogami, bębnami i tak dalej.

Dostępny będzie nawet dodatkowy zespół komentatorów, który przeniesie głosy Guya Mowbraya i Sue Smith do trybów Kickoff i Ultimate Team dla osób korzystających z angielskich ścieżek komentarza.

Jeśli chodzi o przeprojektowany interfejs użytkownika, jest on bardziej retro i przypomina niektóre starsze gry FIFA. Pojawi się zarówno nowe menu główne, jak i nowe logo, a nawet system przełącznika nawigacyjnego, który pozwala łatwo poruszać się między trybami.

Najlepszy zespół

Dla wielu FIF... EA Sports FC graczy, będzie to tryb, który będą najczęściej odwiedzać, więc jak EA rozszerza go tym razem? Zasadniczo istnieją cztery główne obszary.

Zacznijmy od tego, że Play Styles zostaną włączone w całości i pozwolą ludziom na dalszą personalizację i personalizację swoich graczy.

Kontynuacją tego będzie Evolutions, który pozwoli graczom ulepszać karty przez cały sezon. Zasadniczo aktywujesz procedurę ewolucji, która zleci ci ukończenie zestawu wyzwań, a gdy znajdzie się w książkach, dana karta otrzyma nieco ulepszone atrybuty i statystyki, a także ulepszenie wizualne.

Zauważono, że karty specjalne i karty kampanii będą również dostępne do ewolucji, a ulepszenia kosmetyczne będą również tutaj dostępne. Ale ta funkcja wpłynie nie tylko na atrybuty i wygląd, ponieważ pozwoli ci również manipulować tym, jak zasadniczo działa karta, otwierając drzwi do zmiany pozycji gracza i tak dalej. Oczekuje się, że Evolutions znacząco zmieni budowanie składu.

Kilka funkcji żądanych przez społeczność poprawi chemię Icon, a także całkowicie usunie krok modyfikatora pozycji konfliktu.

Na koniec jest to, co jest uważane za największą aktualizację puli graczy Ultimate Team, ponieważ piłkarki pojawią się w EA Sports FC 24. Obejmie to wszystkie obszary, co oznacza, że do Ultimate Team zostaną dodane 74 drużyny i ponad 1 600 graczy, z których każdy będzie w pełni zintegrowany dzięki systemowi zgrania, który został rozszerzony o połączenia między klubami (tj. męską i żeńską stroną drużyny). Dla tych, którzy się zastanawiają, dozwolone są tutaj drużyny hybrydowe, co oznacza, że Vinicius Jr. może ustawić strzały dla Sama Kerra. Niebo jest granicą.

EA Sports FC 24

Kariera zawodnicza i trenerska

Jeśli chodzi o te dwa tryby gry, ulepszenia są niewielkie, ale ważne.

Menedżerowie mogą spodziewać się nowego systemu zarządzania całością, który wykorzystuje Tactical Visions, aby umożliwić oparcie stylu gry zespołu. W ofercie będzie siedem Visions, w tym Tiki Taka, Gegenpressing i Park the Bus, a Ty możesz dostosować Vision do każdego urządzenia. Jeśli chodzi o powody, dla których warto to zrobić, nowa funkcja Match Preparation otwiera drzwi do bardziej złożonych planów treningowych, raportów przedmeczowych i treningów gotowych do meczu - wszystko to może być dostosowane do drużyny, w której grasz. Powiedziano nam również, że nowa funkcja Tactical View zapewni lepsze sposoby oglądania meczu jako menedżer, a nawet wprowadzania taktycznych zmian w trakcie gry. Ostatnim na froncie menedżerskim jest pakiet wynajmu autokarów, który jest bardziej złożony i ważny niż kiedykolwiek.

Jeśli chodzi o Player Career, opcje nowego agenta i Career Path pozwalają ci określić, dokąd chcesz iść w swojej karierze, niezależnie od tego, czy oznacza to naciskanie na odejście do nowego klubu, czy nawet dostosowanie pozycji, na której grasz. Same Play Styles również zostaną odblokowane w tym trybie, w zależności od tego, jak pasujesz do drużyny. Och... W dniu meczu dodano kamerę skupiającą gracza, która pozwala lepiej śledzić swoją gwiazdę.

Oba tryby będą również zawierały nowy Dynamic Moments, który dla gracza oznacza możliwość wygrania Ballon d'Or, a dla menedżerów obejmuje jazdę autobusem przez swoje rodzinne miasto, aby świętować zebrane trofea i tak dalej.

Kluby

Na tym froncie niewiele się zmienia. Największa korekta dotyczy Pro Clubs, który jest teraz znany jako Clubs. Ten tryb będzie teraz zawierał nowy format sezonu ligowego, który obraca się wokół sześciotygodniowych sezonów, których kulminacją są wydarzenia promocyjne i mecze play-off - tutaj nie będzie spadków. Nagrodami za sezon Clubs są przedmioty kosmetyczne i jeszcze większe stadiony, które pasują do twojej drużyny w miarę jej awansu. Podobnie jak w innych przypadkach, Play Styles obowiązują również tutaj.

Należy również powiedzieć, że Clubs zaoferuje crossplay w dniu premiery, ale będzie ograniczony do pokoleń. Konsole PC, PS5 i Xbox Series będą mogły grać razem, podczas gdy PS4 i Xbox One będą musiały zadowolić się swoim towarzystwem. Nie było słowa, do której kategorii pasuje Switch.

Przełącznik Nintendo

Jeśli chodzi o Switch, EA zauważyło, że EA Sports FC 24 faktycznie użyje silnika Frostbite w tej wersji, co oznacza, że będzie na równi z innymi edycjami serii gier... w końcu. Annnd, gracze Switch mogą również cieszyć się Ultimate Team w tej odsłonie... Woohoo!

EA Sports FC 24

Status założyciela

Ostatnim z nich jest Founder Status, który zostanie przyznany każdemu, kto zagra w EA Sports FC 24 przed 1 listopada 2023 r. Obejmie to ograniczony projekt odznaki i zestawu, a także będzie kontynuowane w grach i otworzy drogę do przyszłych nagród w serii na nadchodzące lata.

Tak, to było dużo informacji. Jeśli chodzi o to, jak to wszystko układa się w grze, dowiemy się na pewno 29 września, kiedy EA Sports FC 24 zadebiutuje na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch, lub 22 września, jeśli zdecydujesz się odebrać Ultimate Edition.

Powiązane teksty

0
EA Sports FC 24Score

EA Sports FC 24

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

FIFA 24 stała się EA Sports FC 24, ale nie dajcie się zwieść. Nazwa jest niestety najbardziej znaczącą zmianą w tegorocznej, rozczarowującej grze piłkarskiej od EA Sports.Wczytywanie następnej zawartości