Polski
Gamereactor
wiadomości
EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 była najlepiej sprzedającą się grą w Europie w październiku

Sprzedaż gier spadła o 2,3%.

HQ

Niedawno informowaliśmy o sprzedaży gier wideo w Wielkiej Brytanii w październiku, gdzie ujawniono, że sprzedaż cyfrowa spadła, sprzedaż fizyczna wzrosła, a EA Sports FC 24 była grą do pokonania w najstraszniejszym miesiącu roku. W Europie panowała podobna tendencja.

Ponieważ, jak zauważa Gamesindustry.biz, najnowsze przedsięwzięcie piłkarskie EA było najlepiej sprzedającą się grą w całej Europie w październiku. Sprzedaż EA Sports FC 24 spadła o 10% w stosunku do FIFA 23, ale i tak było to więcej niż wystarczające, aby ugruntować tytuł tytana miesiąca.

Potem przyszła kolej na Assassin's Creed Mirage, która zdołała nieznacznie prześcignąć Marvel's Spider-Man 2, prawdopodobnie dlatego, że była w sprzedaży o dwa tygodnie dłużej. Mówi się, że Mirage sprzedał się o 49% mniej niż Assassin's Creed Valhalla w ciągu pierwszych czterech tygodni, ale o 22% więcej niż Odyssey i o 6% więcej niż Origins. Sequel Spider-Mana wzrósł o 30% w porównaniu z pierwszą grą o Spider-Manie i był prawie trzy razy wyższy niż to, co udało się osiągnąć Milesowi Moralesowi. Spider-Man 2 spadł jednak o 28% w stosunku do tego, co God of War: Ragnarök udało się osiągnąć w zeszłym roku.

Zgodnie z oczekiwaniami, Super Mario Bros. Wonder uplasował się na czwartym miejscu, chociaż ponieważ Nintendo nie ujawnia danych dotyczących sprzedaży cyfrowej, mógł sprzedać się lepiej i znaleźć się wyżej na listach przebojów.

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce w tym miesiącu w Europie znalazły się Grand Theft Auto V, Lords of the Fallen, Battlefield 2042, Hogwarts Legacy, Red Dead Redemption 2 i It Takes Two.

Dane pokazują również, że sprzedaż gier w Europie w październiku spadła tylko o 2,3%, co jest dość imponujące, biorąc pod uwagę, że duży Call of Duty zadebiutował w październiku ubiegłego roku. Jeśli chodzi o przestrzeń sprzętową, nic dziwnego, że PS5 znajduje się na szczycie list przebojów, a Nintendo Switch i Xbox Series X podążają za nimi odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Mówi się, że w zeszłym miesiącu sprzedano 481 000 konsol na śledzonych rynkach europejskich.

EA Sports FC 24

Powiązane teksty

0
EA Sports FC 24Score

EA Sports FC 24

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

FIFA 24 stała się EA Sports FC 24, ale nie dajcie się zwieść. Nazwa jest niestety najbardziej znaczącą zmianą w tegorocznej, rozczarowującej grze piłkarskiej od EA Sports.Wczytywanie następnej zawartości