Polski
Gamereactor
guide
Dragon's Dogma 2

Dragon's Dogma 2 Przewodnik dla początkujących w Arisen

Ogromna przygoda Capcomu może wydawać się nieco nieporęczna, ale na szczęście nasze godziny przygotowywania recenzji zaoszczędzą Ci bólu głowy.

HQ

To może nie być pierwszy raz, kiedy jesteś Arisen, ponieważ pierwszy Dragon's Dogma pojawił się w 2012 roku. Nie chodzi o to, że jest to trudny czy diabelnie skomplikowany tytuł, ale zrozumienie, w jaki sposób intencja historii i jej świat są tłumaczone, nie zawsze dociera do gracza, o czym pisaliśmy w recenzji. Dragon's Dogma 2 to potwór z wieloma paskami zdrowia, nad którymi spędzisz dużo czasu, ale mam nadzieję, że dzięki temu przewodnikowi po wskazówkach, podpowiedziach i dobrych intencjach uda nam się skrócić te okresy między jednym celem a drugim.

W końcu, jak to często bywa, zostaniesz sam na sam ze smokiem (no cóż, ty i twój wierny Pawns ), ale zanim to nastąpi, będziesz musiał skopać poważny tyłek w jego świecie, zebrać tysiąc zasobów, zbadać dziesiątki jaskiń i zebrać (i nie stracić) tysiące złotych monet. Nauczymy Cię również, jak przetrwać noc, nawet jeśli nie możesz znaleźć miejsca do biwakowania i jesteś w szczerym polu. Podziękujesz nam później.

Na koniec pamiętaj, że te wskazówki opierają się tylko na jednej rozgrywce, dlatego (pamiętając, że jest tylko jedno miejsce na zapis) nie możemy potwierdzić, że zawsze jest to jedyna droga naprzód. Jeśli odkryjesz szybszy sposób na postępy, daj nam znać w komentarzach!

Dragon's Dogma 2
To jest reklama:

Specjalizacja kluczem do zwycięstwa

Jednym z najlepszych rozwiązań dla twojej postaci i Pawns w Dragon's Dogma 2 jest możliwość zmiany Vocation (klasy) tak często, jak chcesz. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Vocation Guild i zapłacić niewielką kwotę Vocation Points (VP), aby rozpocząć trening w nowym. Pamiętaj jednak, że każdy Vocation ma inne pasywne i aktywne umiejętności i tła dla postaci, a także będziesz musiał wydawać punkty, aby je odblokować i ulepszyć, więc będziesz musiał być selektywny. Bardziej opłaca się wybrać cztery zwykłe umiejętności i ulepszyć je do maksimum, niż nie mieć siedmiu z połową progresji.

Na koniec powinieneś wiedzieć, że zarówno w Vermundzie, jak i w Battahl są pewne osoby, które oferują mistrzowskie umiejętności dla każdego Vocation. Ataki te są zazwyczaj najlepsze w grze i aby je zdobyć, będziesz musiał przejść określony test lub zadanie.

Ponadto każda klasa ma unikalne wyposażenie i broń, więc będziesz potrzebować również wystarczającej ilości złota, aby sobie na nie pozwolić i zapłacić płatnerzowi za ich ulepszenie, co prowadzi do...

Skorzystaj z okazji, aby zebrać i przechowywać jak najwięcej składników.

Chociaż wszystkie przedmioty można sprzedać handlarzom i rzemieślnikom, nasze doświadczenie pokazuje, że z wyjątkiem sprzętu, który stał się przestarzały, nie jest ani konieczne, ani wskazane, aby cokolwiek sprzedawać. Złoto nie jest zasobem obfitym (przynajmniej przez większość przygody), a elementy wyposażenia są dość drogie.

To jest reklama:

Ponadto składniki są znacznie bardziej przydatne, gdy połączysz je w celu stworzenia materiałów eksploatacyjnych i mikstur, które zwiększają zdrowie i energię lub leczą odmienne stany. Kojących mikstur nigdy nie brakuje, to samo dotyczy różnych Roborantów, przedmiotów o identycznych efektach.

Dragon's Dogma 2

Kiedy tylko możesz, ulepszaj swój sprzęt!

Istnieją trzy rodzaje wytwarzania broni i wyposażenia: jeden w Vermund, jeden w Batthal i jeden przez osobę znaną jako Dragonforged. Każda z tych technik zwiększa zarówno fizyczny, jak i magiczny atak i obronę w innej proporcji, a także wpływa na wagę ulepszonego wyposażenia (na przykład waga ulepszonego wyposażenia na Vermundzie jest mniejsza, ale ulepszenie jest mniejsze niż na Battahlu).

Smocza Mgła to osobny przypadek, ponieważ nasyca najpotężniejsze ulepszenia za pomocą smoczych kryształów w swojej siedzibie w Cove Sanctuary. Smocze kryształy są bardzo rzadkie na wolności, ponieważ są wykonane ze skamieniałej smoczej krwi, więc aby zdobyć więcej, musisz odwiedzić obszary, przez które przeszedł smok... lub zabij smoka. Smoki (mniejsze niż smok, który zamienia nas w Arisen ) są nadal najtrudniejszymi wrogami w grze, więc upewnij się, że jesteś wcześniej dobrze przygotowany, weź ze sobą najlepszy sprzęt, magiczne zaklęcia i zapasową amunicję, a jeśli to możliwe, zatrzymaj się wcześniej przy ognisku.

W nocy lub przed bitwą rozbij obóz.

Podróż przez Dragon's Dogma 2 to długa droga pełna niebezpieczeństw. Będą ciągłe bitwy, szybka podróż jako taka nie jest dostępna (chyba że wydasz na nią naprawdę ważne zasoby), a z każdą walką twoje maksymalne zdrowie jest zmniejszane, chyba że śpisz w karczmie, w domu (więcej o tym później) lub w obozie.

Chociaż budynki w miastach są najwygodniejsze, bez szans na atak potworów (i mając pod ręką magazyn ekwipunku), może się zdarzyć, że misja lub noc zmusi cię do obozowania na otwartej przestrzeni i czekania na poranek. W takich przypadkach najlepiej poszukać rozpalonego ogniska (łatwo odróżnić, gdzie się znajdują, po pióropuszu dymu, który uwalniają) i tam odpocząć za pomocą zestawu kempingowego. Jeśli w pobliżu znajdują się potwory, twój odpoczynek zostanie przerwany i mogą zniszczyć twój obóz, co byłoby problemem (musiałbyś znaleźć handlarza, który sprzeda ci kolejny). Zestawy kempingowe są dostępne w różnych jakościach i wagach. Jeśli zdobędziesz wystarczająco dobry, potwory nie będą cię atakować.

Biwakowanie jest również jedynym sposobem na gotowanie, a tym samym uzyskanie zastrzyku do ataku, obrony i energii, który oferuje jedzenie plasterków steku (i uważaj na scenę gotowania, ponieważ jest to najbardziej chrupiące mięso, jakie kiedykolwiek zobaczysz w grze wideo). Dlatego zawsze dobrze jest ugotować każdy kawałek mięsa zwierząt lub potworów, który masz przy sobie - otrzymasz dodatkowe wzmocnienie walki, którego potrzebujesz, aby wrócić do domu.

Dragon's Dogma 2Dragon's Dogma 2

"Ten pionek był bardzo przydatny, ale nadszedł czas na zmianę".

Pawns są podstawą całej gry. Chociaż zawsze zabierasz ze sobą swój osobisty Pawn, pozostali dwaj będą tymczasowymi towarzyszami, których musisz zmieniać w trakcie przygody. Idealnie byłoby, gdybyś zebrał zrównoważoną drużynę złożoną z różnych profesji, aby móc podjąć się wszystkiego, ale konfiguracja musi być zmieniana w miarę postępów. Powodem tego jest to, że "pożyczone" pionki nie awansują ani nie uczą się nowych umiejętności, więc zawsze będą ograniczone do twojego poziomu. Dlatego ważne jest, aby odwiedzić kamienie szczelinowe lub porozmawiać z wędrownymi Pawns, które napotkasz po drodze.

Pawns są również przydatne, ponieważ pomagają znaleźć konkretny cel misji w obszarze zaznaczonym na minimapie. Czasami nawet lepiej jest poprosić o niższy poziom Pawn, który wie, dokąd musisz się udać, niż o silnego, który nie ma pojęcia. W końcu zaoszczędzi to czas i zawsze możesz dodać do zakładek te, które najbardziej Ci się podobają i ponownie je przywołać, gdy awansują z odpowiednimi graczami Arisen.

Bonus: Dobry ubiór otwiera więcej drzwi niż kopniak i siekiera

Czasami sama brutalna siła nie wystarczy, aby osiągnąć cel misji. Są chwile, kiedy Arisen będzie musiał infiltrować silnie strzeżone obszary, gdzie NPC mogą stać się wrogo nastawieni i szybko cię wykończyć. Vernworth Castle będzie pierwszym takim miejscem, które zobaczysz, a aby nie zwracać na siebie uwagi w jego ogrodach i wewnętrznych korytarzach, musisz przebrać się za szlachcica. Aby to zrobić, musisz zaopatrzyć się w strój i legginsy dworzanina.

Jak zdobyć strój dworzanina w Dragon's Dogma 2

Najprostszym sposobem jest ukończenie zadania "Ozdobne pudełko", w którym musisz kupić ten przedmiot od kupca na rynku Vermunda za 800G i dostarczyć go osobie o imieniu Sven. Wezwie Cię po kilku dniach na tym samym placu (możesz poczekać kilka razy siedząc na ławce), a gdy spotkasz go ponownie, podaruje Ci strój. Dzięki niemu możesz teraz swobodnie poruszać się po terenie zamku i uczestniczyć w przyjęciu królowej.

Innym sposobem jest wejście prosto do zamku i ominięcie strażników, a gdy wejdziesz na pierwsze piętro, gdzie znajdują się komnaty, w jednym z pomieszczeń znajdziesz skrzynię z kompletnym strojem. Wyposaż go (brak broni w zasięgu wzroku), a wynik będzie taki sam.

Dragon's Dogma 2Dragon's Dogma 2

Powiązane teksty

0
Dragon's Dogma 2 Score

Dragon's Dogma 2

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Epicka przygoda w świecie tak dużym, że dokładne odwzorowanie go zajmie tygodnie. Ale czy tytaniczna praca Capcomu okazała się tak dobra, jak się wydaje?Wczytywanie następnej zawartości