Polski
Gamereactor
artykuły
Starfield

Dotychczasowa historia Starfield

W nadchodzącym RPG science-fiction Bethesdy jest dużo fabuły, a my dajemy ci podstawy, aby zacząć.

HQ

Bethesda dała nam ostatnio ogromny zrzut wiedzy dotyczący Starfield, informując nas o wizji dewelopera dotyczącej historii ludzkości od 2050 roku aż do momentu, gdy nasza historia rozpocznie się około 2330 roku.

Jest wiele do przekopania na osi czasu, w tym zakładanie kolonii oddalonych o lata świetlne od Ziemi, wojny i tworzenie konstelacji. Jest wiele do przejścia, ale jeśli szukasz skondensowanej wersji osi czasu ze wszystkimi kluczowymi informacjami, nie szukaj dalej, gdy zanurzamy się głęboko w historię odległej przyszłości.

Starfield

Nasza historia zaczyna się w 2050 roku, kiedy ludzkość po raz pierwszy wylądowała na Marsie. To początek naszych wysiłków na rzecz kolonizacji kosmosu właściwego, a do 2100 roku ludzie zaczęli żyć w kosmosie. Stamtąd zajmie nam tylko 56 lat, zanim dotrzemy do Alfa Centauri, która znajduje się 4,37 lat świetlnych od Ziemi. Ludzkość zakłada tam własne społeczeństwo, kolonizując odległą galaktykę, tworząc nową cywilizację.

To jest reklama:

W 2159 roku powstają Zjednoczone Kolonie, a w 2160 roku powstaje Nowa Atlantyda. W następnym roku jest stolicą Zjednoczonych Kolonii. W tym okresie powstają kolejne duże miasta. Na przykład w 2167 roku planeta Cheyenne zostaje zasiedlona przez Solomona Coe, który zakłada na niej Akia City. Sprawy uspokajają się na około 20 lat, aż w 2188 roku Coe zaprasza Volii do przyłączenia się do Cheyenne w nowym sojuszu, znanym jako Freestar Collective, który powstaje w 2189 roku. To pokazuje, że chociaż Zjednoczone Kolonie są główną siłą w nowym domu ludzkości, nie jest to jedyna siła i wiele planet nie jest jej częścią.

Zjednoczone Kolonie znalazły się w tarapatach, gdy w 2194 roku umieściły nową stację gwiezdną wokół Deepali w systemie Narion. Mieszkańcy Narionu nie lekceważą tego i żądają usunięcia stacji. Zjednoczone Kolonie odmawiają, więc Narion dołącza do Kolektywu Freestar, który w 2195 roku rusza w celu ochrony systemu. Wraz ze wzrostem napięcia, a floty przemieszczane, w 2196 roku rozpoczyna się wojna Narion. Trwa to 20 lat, dopóki opinia publiczna nie pogorszy się do tego stopnia, że Traktat z Narion zostaje podpisany przez Freestar i Zjednoczone Kolonie. To kończy konflikt i formalizuje termin "systemy ustalone".

Starfield

W 2221 roku, wiedząc, że wojna może powrócić do galaktyki, Kolektyw Freestar odnalazł Freestar Rangers. Są elitarną siłą bojową poświęconą służbie wszystkim obywatelom Freestar Collective.

To jest reklama:

Minęło około 50 lat, zanim zrobimy kolejny duży krok naprzód na osi czasu galaktyki, ale w 2275 roku Constellation zostaje założona przez Sebastiana Banksa. Zanim wejdziemy do gry, jest to legendarna organizacja, ale kiedy została utworzona, miała prosty cel, aby pomóc ludzkości zbadać najgłębsze zakątki kosmosu. Wciąż zadaje pytanie "co tam jest?", nawet wieki po tym, jak ludzkość wyruszyła w gwiazdy. Jego pierwotnymi członkami są znakomita fizyk Chloe Bao, protegowana Sebastiana Aja Mamasa, botanik i specjalista od ksenoflory Darius Andris, bogata dziedziczka i poszukiwaczka przygód Bernadette Laurent, były przemytnik Everado Gil oraz biolog i lekarz Kadri Toma. Ci członkowie założyciele tworzą Lożę w Nowej Atlantydzie jako bazę operacyjną Constellation.

30 lat później, w 2305 roku, Barrett dołącza do Constellation. Następnie, patrząc wstecz na szerszą galaktykę, w 2307 roku Kolektyw Wolnej Gwiazdy i Zjednoczone Kolonie angażują się w Wojnę Kolonijną, po tym jak Kolektyw Wolnej Gwiazdy rozpoczyna hodowlę na planecie Westa, która prawdopodobnie łamie Traktat z Narionu. Wojna ta trwa cztery lata, zanim zakończy się w bitwie pod Cheyenne w 2311 roku, gdy flotylla cywilnych i wojskowych statków Freestar Collective zniszczyła większość marynarki United Colonies. Rok wcześniej Constellation udaje się znaleźć swój pierwszy artefakt.

Starfield

W 2315 roku Zjednoczone Kolonie utworzyły UC Vanguard, własną cywilną marynarkę wojenną stworzoną w odpowiedzi na użycie przez Freestar Collective cywilnych statków. Każdy, kto dołączy, jest nagradzany obywatelstwem w Zjednoczonych Koloniach.

W 2319 Sarah Morgan zostaje najmłodszą szefową UC Navigator Corps. Jest w tej roli przez rok, zanim dywizja zostanie zamknięta i dołączy do Constellation w 2320 roku. W 2321 roku Walter Stroud dołącza do Constellation jako główny sponsor finansowy. Kolejna para członków dołącza do Constellation w 2322 i 2325 roku odpowiednio w byłym piracie Karmazynowej Floty Vladimirze Sallu i teologu Matteo Khatri. W 2325 roku Sarah Morgan zostaje również pełniącą obowiązki Katedry Konstelacji.

W 2326 roku Noel, utalentowany naukowiec i absolwent, zostaje zaproszony do dołączenia do Constellation. W tym samym roku Barrett znajduje oryginalny artefakt i zdaje sobie sprawę, jak wyjątkowy jest. Do 2328 roku mamy trzech nowych członków Constellation: Strażnika Wolnej Gwiazdy Sama Coe, jego córkę Corę i Andreję. Barrett przekonuje organizację do zakupu Starstation L-868 i zmodyfikowania go tak, aby stał się skanerem kosmicznym.

Dzięki temu jesteśmy na bieżąco ze wszystkim, co musisz wiedzieć o historii Starfield. Wiele uwagi poświęca się Konstelacji, ponieważ jest to organizacja, wokół której będzie się obracać główne zadanie, więc dobrze jest wiedzieć, kto jest kim. Jeśli jest coś, co chcesz, abyśmy omówili bardziej szczegółowo, daj nam znać. Sprawdź oś czasu na stronie Bethesdy, aby uzyskać więcej informacji.

Starfield

Powiązane teksty

0
StarfieldScore

Starfield

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

W końcu nadszedł czas, aby odkryć kosmos w pierwszej od ponad 25 lat zupełnie nowej serii gier Bethesdy. Sprawdzamy, czy kosmiczna przygoda spełnia swoją obietnicę...Wczytywanie następnej zawartości