Polski
Gamereactor
wiadomości

Doom Annihilation z datą premiery

Film wejdzie do kin jeszcze w tym roku.

HQ

Filmy na podstawie gier nie mają zbyt dobrej opinii i powodów tego jest zapewne wiele. Od rozbuchanych oczekiwań fanów oryginału, których nie da się zazwyczaj spełnić, problemy z podejściem reżyserów i scenarzystów do materiału źródłowego czy wreszcie to, że nasze kochane medium musi się jeszcze wiele nauczyć w kwestii opowiadania historii. I nie zrozumcie mnie źle, jest wiele gier z naprawdę świetnie wykreowanymi postaciami czy ciekawie opowiedzianą historią, jednak większość jest po prostu naiwna i głupia. Nie ma też w tym nic złego, bowiem rdzeniem gier wideo zawsze będzie rozgrywka - i nawet dobrze zrealizowany pomysł na świat przedstawiony czy bohaterowie, z którymi możemy się utożsamić, nie uratują gry jeśli będzie się w nią źle grało.

O kolejnych odsłonach z serii Doom na pewno nie można powiedzieć, że ich gameplayowi czegoś brakowało. I choć sam bardzo lubię Doomy (z naciskiem na "trzecią" część) i doceniam, że z części na część twórcy coraz bardziej starają się zarysowywać to uniwersum, to na pewno nie powiedziałbym, że zasługują one na film.

Doom Annihilation zapowiedziano już jakiś czas temu, a niedawno ukazał się zwiastun, który zdradza datę premiery filmu - pierwszy października tego roku. Ocenę pozostawiam Wam - od siebie dodam tylko, że na film na pewno pójdę. Jako fan tego uniwersum i osoba, dla której trzecia część Dooma stanowi jedną z ważniejszych gier, najprawdopodobniej nie ma wyboru, co nie?Wczytywanie następnej zawartości