Polski
Gamereactor
wiadomości
Tony Hawk's Pro Skater 5

Dokument o Tony Hawk Pro Skater na pierwszym zwiastunie

Przy okazji seria obchodzi swoje 20-lecie.

HQ

Wśród wielu kultowych marek w naszym kochanym medium znaleźć można Half Life'a, pierwsze odsłony serii Mario, Pokemony, Final Fantasy i generalnie wszystkie gry, które dla nas były pod jakimś względem pierwsze. Stąd zresztą wiele osób dopatruje się przyczyn kultowości i fenomenu serii Gothic w naszym kraju - jako jedna z pierwszych gier była wydana z pełną polską wersją językową. Choć oczywiście sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i na sukces cerpega niemieckiego dewelopera nałożyło się wiele czynników, to coś musi być w tym założeniu, od którego zacząłem tekst.

Serii o najsłynniejszym (a przynajmniej tym najbardziej medialnym) deskorolkarzu na świecie zawsze dawała graczom duże miasto, masę trików do wykonania i pełną wolność w podejściu do rozgrywki, czym zdobyła sobie serca milionów na całym świecie - a konkretnie to trzydziestu milionów. Dla wielu to były pierwsze tego typu gry z tak charakterystycznym, "ziomalskim" soundtrackiem, który idealnie oddawał to czym według ówczesnego wyobrażenia była subkultura skaterów. Potwierdziły to potem pozostałe odsłony, które łącznie sprzedały się w ponad trzydziestu milionach egzemplarzy.

W 2017 roku Ralph D'Amato, jeden z deweloperów pracujących nad serią, rozpoczął zbiórkę pieniędzy na portalu IndieGoGo na dokument "Pretending I'm a Superman The Tony Hawk Game Story", w którym miał przedstawić historię serii. Nie jest to nic niezwykłego i raz na jakiś czas słyszy się o książkach lub właśnie filmach dokumentalnych, które biorą na warsztat jakiś mały, zapomniany przez młodsze pokolenie wycinek historii naszego kochanego medium. Wystarczy przypomnieć "Wojny Konsolowe", "Masters of Doom" czy nowszy, dostępny na Netfliksie film "Grając o Honor".

Wracając jednak do tematu, twórca potrzebował 75 tysięcy dolarów, ale o dziwo nie zebrał wyznaczonej kwoty, dlatego pierwotna data premiery filmu - jesień 2018 roku - została przesunięta na "done when it's done". Część osób zakładała, że projekt został wręcz porzucony, ale zwiastun, który pojawił się w Sieci kilka dni temu chyba rozwiał wszystkie wątpliwości.

Dalej nie znamy daty premiery, ale sam materiał na pewno uspokoił fanów, zwłaszcza, że to rok 20-lecia serii.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości