Polski
Gamereactor
wiadomości
Wish

Disney's Wish rozczarowujący debiut w amerykańskim box office

W dniu otwarcia zarobił 8,3 miliona dolarów.

HQ

Disney's Wish nie ma najmocniejszego startu w amerykańskim box office. W dniu otwarcia w środę zarobił 8,3 miliona dolarów i oczekuje się, że do końca weekendu wygeneruje 37 milionów dolarów. Nie jest to imponujący debiut, zwłaszcza biorąc pod uwagę budżet wynoszący 200 milionów dolarów.

To powiedziawszy, nadal udało mu się znaleźć na szczycie box office'u tego dnia i przewyższył innego nowicjusza, Napoleona z Apple Original Productions. Napoleon zarobił w środę 7,7 miliona dolarów i oczekuje się, że zakończy tydzień z ponad 30 milionami dolarów. Jest to kolejne rozczarowanie kasowe w tym tygodniu, ponieważ budżet wynosił 200 milionów dolarów.

Rozczarowujące wyniki kasowe nie były niczym nowym dla Disneya w 2023 roku. Indiana Jones and the Dial of Destiny zakończył swój bieg na poziomie 384 milionów dolarów, co jest tylko nieznacznie powyżej budżetu wynoszącego 300 milionów dolarów. The Haunted Mansion był kolejną bombą kasową, ponieważ zarobił 117,5 miliona dolarów w porównaniu do budżetu wynoszącego 150 milionów dolarów.

Wish

Dzięki, Variety.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości