Polski
Gamereactor
wiadomości

Disney+ i jego plany podboju rynku streamingowego

Przy okazji garść zwiastunów i zapowiedzi.

HQ

W trakcie targów Expo D23 Disney na swojej prezentacji ujawnił kilka szczegółów dotyczących swojej platformy streamingowej, jak i seriali, które będą na niej dostępne.

Z wypowiedzi przedstawiciela firmy wynika, że w odróżnieniu od innych serwisów streamingowych, Disney+ zostanie podzielony na kilka bloków tematycznych - Star Wars, Pixar, Disney, Marvel i National Geographic. Na razie nie wiadomo, czy będzie można wykupić konkretny pakiet, ale brzmi to bardzo prawdopodobnie i byłoby po prostu wygodne. Sam byłbym zainteresowany płaceniem za konkretne bloki; nie przepadam za szeroko pojętą twórczością superboahterską, ale Gwiezdne Wojny oglądałbym w każdej dawce i formie.

Premiera platformy przewidziana jest na 12 listopada tego roku, jednak dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo kiedy usługa będzie dostępna w Polsce czy innych państwach. Jej cena to 6,99 dolarów (około 30 złotych).

A teraz pora na zwiastuny i zapowiedzi!

The Mandalorian

Akcja serialu będzie rozgrywała się pomiędzy "Powrotem Jedi" a "Przebudzeniem Mocy", a skupiać się on będzie na przygodach młodego, mandaloriańskiego łowcy nagród. Do tej pory Mandalorianom nie poświęcono za dużo miejsca w głównej serii filmów, jednak mieli całkiem długi i, co najważniejsze, ciekawy wątek w serialu "Wojny Klonów". Do tej nacji należał chociażby Jango Fett i jego syn Boba, czyli dwaj znani najemnicy z epizodów I-III, jak i IV-VI. W serialu zagrają między innymi: Pedro Pascal, Taika Waititi, Werner Herzog, Nick Nolte, Gina Carano, Carl Weathers i Giancarlo Esposito. Za scenariusz odpowiada Jon Favreau (reżyser dwóch pierwszych części Iron Mana).

HQ

Noelle

Moda na komedie świąteczne nie przeminęła i choć Noelle pewnie nie wyprze z polskiej tradycji "Kevina", to mimo wszystko zapowiada się jako ciekawy, rodzinny film. Tytułowa bohaterka (córka Świętego Mikołaja) zstępuje do naszego świata w poszukiwaniu zaginionego brata. Jakie perypetie czekają ją po drodze? Czy uda się jej odnaleźć zaginionego brata? Przekonamy się już 12 listopada.

HQ

Przy okazji potwierdzono plotkę, o której mówiło się już od jakiegoś czasu - serial o Obi-Wanie Kenobi powstaje i wystąpi w nim Ewan McGregor. O trzech powstających serialach Marvela i Zakochanym Kundlu w wersji live action pisał już Paweł, dlatego odsyłam do jego wpisów.

Disney+ i jego plany podboju rynku streamingowego


Wczytywanie następnej zawartości