Polski
Gamereactor
wiadomości
Z1 Battle Royale

Daybreak Games zwalnia 30% swoich pracowników

"W celu usprawnienia efektywności oraz wyrównania zasobów".

HQ

Po zamknięciu serwerów Just Survive (pierwotnej wersji H1Z1) w październiku Daybreak Game Company zwolniło część swoich pracowników. Były prezes Daybreak, John Smedley, napisał na Twitterze, że pracę straciło około 30% osób zatrudnionych w firmie.

Napisał również dwa inne tweety, które ostatecznie usunął, a w których twierdził, że siedemdziesiąt osób to stanowczo za dużo i jest wściekły, ponieważ grudzień to okres świąteczny, a studio tak bezdusznie potraktowało swoich pracowników.

Informacja została potwierdzona przez Daybreak, które wysłało oświadczenie do MMOBomb, chociaż nadal nie znamy konkretnej liczby zwolnionych osób.

"Optymalizujemy naszą strukturę, aby zapewnić sobie najlepszą pozycję na rynku w nadchodzących latach" - takie stanowisko przyjęła firma. "Zmusiło nas to do wprowadzenia pewnych zmian w organizacji i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć osoby, które zostały zwolnione w tym trudnym czasie, a sami dążymy do poprawy efektywności i wyrównania zasobów, koncentrujemy się na wspieraniu naszych istniejących gier i rozwijaniu przyszłych produkcji".

Z1 Battle Royale

Dzięki, Gamesindustry.biz.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości