Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
Hogwarts Legacy

Czy Hogwarts Legacy może zostać opóźniony do 2023 roku?

Bardzo wątpimy, że gra o Harrym Potterze ukaże się tej jesieni zgodnie z planem. Oto dlaczego.

HQ

Minęły prawie dwa lata od oficjalnego odsłonięcia Hogwartu Legacy, zanim ponownie usłyszeliśmy z niego coś godnego uwagi w imponującej prezentacji rozgrywki. Trochę zrozumiałe, ponieważ dyskusje na temat bojkotu gry z powodu związku z uniwersum J.K. Rowling dopiero się budowały, co nie pomogło dokładnie poziomom szumu. To prawdopodobnie jeden z powodów, dla których Avalanche Software ponownie znalazło się pod radarem po marcowym State of Play, co prowadzi mnie do pytania nagłówka.

HQ

Ponieważ myślę, że Hogwart Legacy ma tylko najmniejsze szanse na rozpoczęcie tego święta. Jasne, widzieliśmy czternaście minut rozgrywki, ale biorąc pod uwagę, jak niewiele to uspokoiło wściekły tłum, spodziewałbym się zobaczyć więcej, jeśli miało się to ukazać w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. Wystarczy spojrzeć na inne duże wydawnictwo Warner Bros. tej jesieni: Gotham Knights. Zwiastuny pokazujące Batgirl, Nightwinga, Red Hooda i Robina wylewają się ostatnio na nas, a ta gra ukaże się dopiero 25 października. Oczywiście Warner Bros. może mieć inną strategię marketingową dla magicznego świata, ale wątpię, aby chcieli podzielić swoją uwagę między te dwie gry w wypełnionej po brzegi jesienią. To ostatnie prowadzi mnie do innego powodu, dla którego uważam, że opóźnienie jest nieuchronne.

Wydawcy zazwyczaj lubią rozkładać swoje premiery gier, aby obaj mieli bardziej stabilny dochód w czasie, zamiast mieć nadzieję na duży skok, wydając dwa główne tytuły jeden na drugim i unikając rozrzedzania swoich różnych zespołów. Wydanie Gotham Knights pod koniec października postawiło Hogwarts Legacy w bardzo trudnej sytuacji. Postawienie Hogwarts Legacy przeciwko God of War: Ragnarök w listopadzie nie byłoby dobre dla samego Warner Bros. ani dla czego jego partnerzy z PlayStation by się cieszyli, więc zrozumiałe jest, że wielu uważa, że Amazon UK zmienia datę premiery The Art and Making of Hogwarts Legacy: Exploring the Unwritten Wizarding World z 31 grudnia na 6 grudnia jest wyraźnym wskazaniem, że gra zostanie uruchomiona tego samego dnia. Może sprytne posunięcie, gdy inny duży tytuł wychodzący w tym czasie jest w zasadzie całkowitym przeciwieństwem uroczego magicznego świata: The Callisto Protocol. Nie jestem jednak przekonany.

To jest reklama:

Bardzo niewiele gier stało się dużymi sukcesami komercyjnymi po premierze w grudniu. Jest ku temu wiele możliwych powodów: miliony graczy wydały już wszystkie swoje pieniądze na oferty w Czarny piątek, większość z nas w mediach zaczęła skupiać się na naszych rozgrywkach i dyskusjach "Gra roku" i nie tylko. Co więcej, Gotham Knights ma już wtedy zaledwie sześć tygodni, a to może zostać nieco przyćmione przez inne duże gry, i myślę, że można śmiało powiedzieć, że Warner Bros. wolałby opóźnić Hogwarts Legacy na ostatni kwartał tego roku fiskalnego (od stycznia do marca 2023), aby zakończyć rok mocno. Dlaczego więc nie ogłosić tego już wcześniej? Moja teoria jest taka, że Warner Bros. stara się czekać tak długo, jak to możliwe, zanim ujawni nową datę w obawie przed popchnięciem Hogwarts Legacy prosto do Starfield, Redfall, Forspoken, Resident Evil 4 i innych tytułów, które sprawią, że i tak już bardzo trudne zadanie przekonania wątpiących / nienawidzących Rowling będzie prawie niemożliwe.

Jak myślisz i co masz nadzieję, że się wydarzy?

Hogwarts Legacy
To jest reklama:

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości