Polski
Gamereactor
wiadomości
Crossroads Inn

Crossroads Inn na pierwszym gameplayu

"Barmanie piwo lej. Pamiętaj o pianie..."

HQ

Tak jakoś wyszło, że na Gamereactorze nikt jeszcze o Crossroads Inn nie pisał, dlatego szybko dodam grę do bazy danych i wrócę do Was z opowieścią.

Crossroads Inn

Kraina Delcrys podzielona jest pomiędzy trzy wielkie królestwa - Yorevale, Sambria i Untemarch - które może nie pałają do siebie miłością, ale przynajmniej szanują swoje granice i nie wszczynają wojen. Wszystko zmienia się jednak, gdy władca pierwszego królestwa umiera, a na jego tron zaczynają dybać elity zaniepokojone o los państwa. Każdy z kandydatów ma nieco inny pomysł na to, jak dalej ma funkcjonować Yorvale, jednak żaden nie wydaje się zbyt sensowny. Dodatkowo, pozostałe dwa królestwa chcą wykorzystać sytuację i spróbować ułożyć się, z którymś z pretendentów.

W tym wszystkim pojawiasz się Ty drogi przyszły oberżysto. Nie wiesz za wiele o wielkim świecie, a po jakieś nowe informacje i wieści udajesz się do sąsiada na plotki albo wypytujesz gości w karczmie. Jest jednak jedna rzecz, która czyni Cię ważnym drogi oberżysto - Twoja karczma znajduje się na przecięciu głównego szlaku komunikacyjnego pomiędzy trzema królestwami. Wszyscy gońcy i posłańcy zatrzymują się właśnie u Ciebie, a gdy wypiją kilka mocniejszych piw stają się jakby bardziej rozmowni.

Crossroads Inn

Jednak zanim zabierzesz się za politykowanie, pamiętaj, że musisz się z czegoś utrzymać. Inwestując w rozbudowę karczmę i jej uatrakcyjnienie, będziesz się mógł szybko wzbogacić, co pozwoli Ci na dalszy rozwój, zatrudnianie nowych pracowników, poszerzanie menu i przygotowywanie własnych potraw. Tak, pamiętaj o potrawach - w zależności od tego, jak bardzo ważny jest Twój gość i jak wielkie wrażenie chcesz na nim wywrzeć, zaserwuj mój właściwe danie. Nie znasz składników? Pomogą Ci w tym kucharze z Nerds' Kitchen, oni przygotują menu i całą resztę. Tylko pamiętaj żeby im zapłacić, składniki kosztują, dlatego nowe rzeczy kupuj tylko, gdy Cię na to stać!

Żadne: "przecież to bez sensu - po co mam coś ulepszać skoro i tak pieniądze będę mógł przeznaczyć tylko na dalszy rozwój". Spokojnie, przecież każda historia zmierza do jakiegoś końca. Jeśli samo prowadzenie biznesu nie będzie dla Ciebie wystarczającą nagrodą, to zawsze możesz spróbować swoich sił w tym całym politykowaniu. Poznasz tam nowych ludzi i przeżyjesz niejedną przygodę. Pamiętaj jednak, że dalej jesteś zwykłym karczmarzem i nie pchaj się na salony, Twoim głównym zadaniem jest zajmowanie się karczmą.

Crossroads Inn

A, no i jeszcze jedno. Muzyka. Oberża bez dobrego zespołu szybko upadnie. Marcin Przybyłowicz, ten co z krainy Wiedźminów przyszedł, zgodził się przygotować kilka utworów.

Co? Dalej nie wiesz jak się za to wszystko zabrać? Na dole masz pokazane, co i gdzie trzeba zrobić, żeby interes się kręcił. Cała karczma ma być gotowa pod koniec tego roku, ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Budowlańcy z Kraken Unleashed i Klabatera jeszcze nie podali dokładnego terminu.

Zainteresowani dalszą częścią opowieści? Crossroads Inn znajdziecie na Steamie, a Ci z Was, którzy wybierają się na Gamescom, będą mogli sprawdzić grę w akcji już za tydzień.

HQ
HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości