Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora Impresje - Far Cry spotyka Mirror's Edge?

Widzieliśmy kilka przygód Massive's Pandoran podczas sesji instruktażowej z dyrektorem kreatywnym studia.

HQ

Będę szczery, nie wiem, jak Massive Entertainment sobie z tym radzi. W jakiś sposób ten utalentowany zespół ma dostarczyć nie tylko nową grę Star Wars w przyszłym roku, ale także zadebiutować długo oczekiwaną i oczekiwaną grą wideo Avatar w grudniu. Tak, zgadza się, Avatar: Frontiers of Pandora wyląduje na konsolach PC, PS5 i Xbox Series 7 grudnia 2023 r., A wraz z premierą planowaną na zimę, w ramach ich obecności na "nie E3" w tym roku, Ubisoft i Massive pokazał mnóstwo nadchodzącego projektu.

W ramach przewodnika po rozgrywce, prowadzonego przez dyrektora kreatywnego Magnusa Jansena (z którym wkrótce możecie obejrzeć nasz pełny wywiad!), Massive ujawnił mnóstwo dodatkowych informacji na temat projektu. Osadzony na nowym kontynencie na zachodniej granicy Pandory, nie dotknięty (jeszcze) serią filmów Jamesa Camerona, Frontiers of Pandora będzie osadzony obok filmów w sensie osi czasu. Zaczynasz historię jako młody Na'Vi, który został porwany przez RDA z zamiarem przeszkolenia w ludzki sposób, a następnie zwrócił się przeciwko twojemu ludowi Na'Vi. Jednak po Battle of the Halleluiah Mountains pod koniec Avatar, w którym RDA opuściła Pandorę, zostałeś wprowadzony w kriostazę i pozostawiony na 15 lat, dopóki RDA nie powróciło, jak widzimy w Way of Water . Stąd udaje ci się uciec na pustynię i zacząć widzieć, w jaki sposób mega korporacja wpływa na środowisko i dziką przyrodę, a tym samym rozpocząć wysiłki w walce i odzyskaniu swojej ojczystej planety z rąk ludzkich najeźdźców.

HQ

Niektórzy z was mogą myśleć, że brzmi to bardzo podobnie do koncepcji jednej z innych głównych serii Ubisoftu, Far Cry, i o ile to warte, rozgrywka wydaje się to odzwierciedlać. Musisz zniszczyć ludzkie lokalizacje i posterunki, aby oczyścić ich obecność z Pandory, aby planeta mogła się leczyć, możesz podejść do świata w sposób, który ci odpowiada (ukradkiem lub głową), a jednocześnie korzystać z kolekcji różnych rodzajów broni, a ponieważ rozgrywka jest pierwszoosobowa, wszystko to zostało zaprojektowane tak, aby czuć się wciągająco. Ubisoft nie pozwolił mi zagrać w grę w tej zapowiedzi, więc trudno powiedzieć, jak działa otwarty świat i czy jest to w efekcie Far Cry gra osadzona na Pandorze, ale założenie wydaje się sprawdzać wiele znanych pól.

To jest reklama:

Ale Frontiers of Pandora chce się odróżnić od Far Cry, jest ruch i sam projekt świata. Jako Na'Vi, zwinność i siła są kluczowe, więc możesz się wspinać, ślizgać i skakać po całym świecie w sposób, który przypomina mi systemy parkour używane w grach Mirror's Edge. I to wszystko jest koniecznością, ponieważ Pandora nie jest płaskim krajobrazem wytatuowanym asfaltem i polnymi ścieżkami, nie, to świat pełen życia i kolorów oraz naprawdę zapierających dech w piersiach scenografii i widoków.

Świat jest podzielony na trzy główne biomy; Jest las, który graniczy z pływającymi górami, jak widać w filmach, jest Clouded Forest, który jest bardziej tajemniczy i mglisty, a potem jest Upper Plains, który jest obszarem podobnym do łąki. Każdy biom jest zamieszkany przez własny klan Na'Vi, grupę osób, które pomogą ci ponownie połączyć się z twoimi korzeniami kulturowymi i nauczą cię umiejętności niezbędnych do przetrwania na Pandorze. Aby dodać do tego, biomy będą zaśmiecone znanymi i nowymi rodzajami flory i fauny, z których wiele można wchodzić w interakcje w celu zebrania materiałów potrzebnych do rzemiosła.

Ponieważ Na'Vi nie są chciwym gatunkiem, system zbierania zasobów nie polega na zbieraniu wszystkiego, co nie jest przybite, ale raczej na znalezieniu dokładnego przedmiotu lub zasobu dla tego, co próbujesz stworzyć. Można to zrobić w bardziej znaczący sposób po usunięciu obecności RDA z lokalnego obszaru, ponieważ w ten sposób Pandora będzie leczyć i zapewniać zasoby, żywność i inne przedmioty wyższej jakości. I tak, dla tych, którzy zastanawiają się nad wzmianką o jedzeniu, w Frontiers of Pandora będzie zestaw do gotowania, który zapewni graczom możliwość tymczasowego przyznawania premii do statystyk i efektów dla ich postaci.

Avatar: Frontiers of PandoraAvatar: Frontiers of Pandora
To jest reklama:
Avatar: Frontiers of PandoraAvatar: Frontiers of Pandora

Jeśli chodzi o walkę i podbój świata Pandory, gracze będą mieli dostęp zarówno do Na'Vi, jak i ludzkiej broni. Ponieważ postać gracza jest dzieckiem dwóch światów, jeśli chcesz, podobnie jak Jake Sully w pewnym sensie, możesz używać łuków i lasek jak wojownik Na'Vi do ukrycia i potężnych działań w zwarciu, lub zamiast tego wyrzucać karabiny szturmowe, strzelby, wyrzutnie rakiet i inne, aby obrócić ludzką technologię przeciwko nim. Bronie będą dostępne za pośrednictwem koła broni, co oznacza, że będziesz mieć dostęp do wielu różnych narzędzi przez cały czas eksploracji otwartego świata.

Jeśli chodzi o wrogów, oprócz niebezpiecznych zwierząt, które nazywają Pandorę domem, zagrożenie RDA będzie głównym problemem, który musisz pokonać. Ludzcy żołnierze, opancerzone kombinezony mechów, helikoptery, jeśli widzieliście to w filmach, prawdopodobnie jest to również gdzieś w Frontiers of Pandora. Na szczęście nie będziesz musiał sam przyjmować wszystkich tych zagrożeń, ponieważ możesz związać się z Direhorse, aby szybko podróżować po świecie, a nawet nawiązać więź na całe życie ze swoim własnym, osobistym Ikranem. Ikran, ponieważ są dla Ciebie wyjątkowe, będzie również otwarty na personalizację, co pozwoli Ci wyposażyć go w kosmetyki, takie jak siodełka i tak dalej. Warto również zauważyć, że chociaż Frontiers of Pandora jest grą pierwszoosobową, jazda na zwierzętach będzie trzecioosobowa, co daje szerszy obraz uderzającego świata. Aha, i czy wspomniałem, że w grze będzie nawet dostępna kooperatywna drop-in, rezygnacja, co oznacza, że możesz zabrać ze sobą znajomego na podróż.

Chociaż w centrum Frontiers of Pandora znajduje się główna fabuła, będzie ona w pewien sposób wyjątkowa dla ciebie. Na początku gry możesz stworzyć własnego Na'Vi, jako którego doświadczasz całej gry, co oznacza, że w przeciwieństwie do Far Cry i jego wyraźnych bohaterów, Frontiers of Pandora to przygoda napędzana przez twoją osobistą postać.

Nie będąc w stanie grać w Avatar: Frontiers of Pandora, nie mogę jeszcze powiedzieć dokładnie, jak to jest grać ani jak silne są jej powiązania z rozgrywką Far Cry, ale z tego, co widziałem, mogę powiedzieć, że gra wydaje się nadal przechwytywać to Avatar Cud i motyw odkrycia. Czy rozgrywka będzie w stanie połączyć się z koncepcją, aby stworzyć kompletne i ekscytujące doświadczenie? Musimy tylko dowiedzieć się, kiedy Frontiers of Pandora pojawi się w grudniu.

Powiązane teksty

0
Avatar: Frontiers of Pandora Score

Avatar: Frontiers of Pandora

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Podejście Massive do serii science-fiction Jamesa Camerona jest tutaj, ale czy wkracza na nowy grunt, jak przyzwyczailiśmy się oczekiwać od dewelopera, czy jest to raczej Far Cry z jego typowego dzieła.Wczytywanie następnej zawartości