Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy - Zapowiedź

Jury wciąż jest nieobecne, ale jak dotąd Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy nie wydaje się winny bycia leniwym remasterem.

HQ

Po wydaniu Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy i The Great Ace Attorney Chronicles, nie było zaskoczeniem, gdy Capcom ujawnił Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy na początku tego roku. Teraz kolekcja, która łączy w sobie czwarty, piąty i szósty rozdział długoletniej serii, jest już prawie gotowa, a my rozegraliśmy (ponownie) dwa pierwsze rozdziały każdej gry.

HQ

Jeśli jesteś nowy w serii, Ace Attorney to po części detektywistyczna gra przygodowa, po części symulator prawa. Serial rozpoczął się jako satyra na japoński system prawny, a oskarżeni są zawsze uznawani za winnych, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej.

Jako obrońca będziesz musiał wskazać błędy lub niespójności we właściwym czasie podczas przesłuchania świadków, przedstawiając odpowiednie dowody, które sam zbierasz w częściach przygodowych. Podczas gdy logika jest w większości rozsądna, a sprawy są raczej brutalne, zaangażowane postacie są barwne i ekscentryczne, co prowadzi do mnóstwa humoru i zwariowanych sytuacji.

To jest reklama:

Czwarta gra, Apollo Justice: Ace Attorney, która otwiera tę kolekcję, wprowadza nowego bohatera w tytułowym Apollu, podczas gdy nasz poprzedni bohater Phoenix Wright zostaje zdegradowany do roli drugoplanowej. Phoenix Wright trafia nawet na ławę oskarżonych o morderstwo w pierwszej sprawie Apollo Justice. Od piątego meczu na przemian prowadzą obronę, co skutkuje dużą obsadą postaci, gdy powracają starzy faworyci. Dzięki większej liczbie postaci i dłuższym sprawom Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy z łatwością przebija poprzednie kolekcje pod względem ilości. Czy jest to prawdą również pod względem ilości, będziesz musiał poczekać na naszą pełną recenzję pod koniec stycznia, aby się dowiedzieć.

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy
Phoenix Wright trafia na ławę oskarżonych, oskarżony o morderstwo, po tym, jak gra w pokera idzie strasznie źle.

Teraz możemy powiedzieć, że Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy to świetny punkt wyjścia dla nowych graczy. Pierwsza gra trylogii, Apollo Justice: Ace Attorney, w zasadzie czyści konto i wprowadza nową obsadę postaci. I choć coraz więcej ulubieńców fanów w końcu wraca, zawsze są oni odpowiednio wprowadzeni, jak w przypadku samego Phoenixa Wrighta, którego świeżo upieczony absolwent Apollo Justice musi bronić już w pierwszej sprawie w grze.

Postępowanie sądowe toczy się siedem lat po zakończeniu Prób i udręk, a Wright pracuje teraz jako pianista w rosyjskiej restauracji, jednocześnie parając się nielegalnym pokerem. Kiedy tajemniczy dżentelmen zostaje zamordowany w piwnicy restauracji, Wright zostaje oskarżony przez nieśmiałą kelnerkę Olgę Orly, a od ciebie zależy, czy oczyścisz jego imię, rozdzierając jej zeznania na strzępy.

To jest reklama:
Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy
Szukanie wskazówek jest łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące niż w poprzednich wpisach.

Sprawa szybko okazuje się labiryntem kłamstw i sprzeczności. Dla nowych graczy może się to wydawać nieco przytłaczające, ale często rozwiązania wydają się bardziej logiczne niż to, z czym spotkaliśmy się w poprzedniej trylogii. Metoda prób i błędów nie jest już konieczna, a porównując kłamstwa świadków z moimi zeznaniami i znajdując sprzeczności między zeznaniami, w końcu doszedłem do zaskakującego wniosku - bez zbytniej frustracji po drodze. Pozostałe przypadki pokazały ten sam poziom dopracowania, ale powstrzymam się tutaj od spoilerów.

Pierwsze dwa przypadki każdej gry prezentują również niektóre z nowych mechanik rozgrywki. Niektóre z nich mają charakter psychologiczny, jak na przykład zdolność Apolla do ujawniania kłamstw za pomocą mowy ciała lub "Matrix nastroju" Atheny Cykes, który pozwala znaleźć sprzeczności między stwierdzeniami a emocjami, podczas gdy seans wróżbiarski z Ducha Sprawiedliwości skłania się ku zjawiskom nadprzyrodzonym. To, co najbardziej pomaga ogólnej rozgrywce, to jednak nie dodawanie, ale raczej odejmowanie, ponieważ od piątej gry szukanie dowodów w otoczeniu ogranicza się do kluczowych scen, a nie do każdego odwiedzanego obszaru. To sprawia, że część detektywistyczna jest płynniejsza i ogromnie pomaga w tempie, ponieważ nie musisz już tak bardzo polować na piksele.

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy
Akcja Spirit of Justice rozgrywa się w Królestwie Khura'in, nadając zwykłemu otoczeniu zupełnie nowy wygląd.

Mówiąc o pikselach, poprzednia trylogia miała raczej nijakie tła, a oryginalna grafika Game Boy Advance wyglądała płasko i matowo po obróbce HD. Na szczęście ta kolekcja gier na DS i 3DS znacznie lepiej nadaje się do większych ekranów o wyższej rozdzielczości, a ekspresyjne modele postaci są teraz uzupełnione pięknymi tłami wypełnionymi mnóstwem drobnych szczegółów i odniesień.

Nie wszystko jest jednak idealne. Nawet na wysokiej klasy komputerze gra czasami wydaje się nieco powolna w wielu menu i przejściach. Podobnie jak w przypadku poprzednich kolekcji, nie ma opcji na 60 fps, a szkoda. Również na PC granie za pomocą myszy i klawiatury wydaje się nieco niezgrabne, a badanie obiektów może być dość kłopotliwe.

Pomijając te kwestie, Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy wydaje się być całkiem imponującym pakietem. Jasne, Capcom pod pewnymi względami wybrał najniżej wiszące owoce ze swojego ogromnego backlogu, ale dzięki solidnym aktualizacjom wizualnym, wszystkim DLC i mnóstwu nowych dodatków - w tym muzyce, grafikom koncepcyjnym i zabawnemu, choć raczej ograniczonemu studiu animacji - dodatkowe dopracowanie może wystarczyć, aby uzasadnić kolejny zakup. Czekajcie na nasz ostateczny werdykt, gdy kolekcja ukaże się na PC, Nintendo Switch, PS4 i Xbox One 25 stycznia 2024 roku.

Apollo Justice: Ace Attorney TrilogyApollo Justice: Ace Attorney TrilogyApollo Justice: Ace Attorney Trilogy

Powiązane teksty

0
Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy Score

Apollo Justice: Ace Attorney Trilogy

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

Podczas gdy zbiór trzech ostatnich głównych rozdziałów humorystycznej serii oferuje nowym graczom świetny stosunek jakości do ceny, nie ma przekonujących powodów, dla których doświadczeni obrońcy mieliby ponownie otwierać stare akta sprawy.Wczytywanie następnej zawartości