Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons - czego dowiedzieliśmy się z najnowszej transmisji Nintendo Direct?

Podsumowanie Animal Crossing Direct 2.20.2020.

HQ
Animal Crossing: New Horizons

W dwójkę zawsze raźniej, a co dopiero w ósemkę! Wczoraj odbyła się specjalna transmisja Nintendo Direct. Livestream był wyjątkowy z dwóch powodów: po pierwsze, od czasu samej premiery Switcha nie byliśmy świadkami tak długiej przerwy między dwoma odcinkami Directa, a po drugie ten poświęcono w całości nadchodzącej piątej odsłonie serii symulacji życia w bajkowej wiosce od Nintendo. Czego więc dowiedzieliśmy się po 25-minutowej transmisji, przez którą przeprowadził nas ikoniczny dla marki szop Tom Nook?

Fani wyczekujący premiery Animal Crossing: New Horizons, która będzie miała miejsce 20 marca, mogą już zamówić grę w przedsprzedaży. W cyfrowym sklepie Nintendo eShop zapłacimy za nią prawie dwieście pięćdziesiąt złotych. Niemało. Być może jednak tytuł przekona do siebie naprawdę monstrualną zawartością.

W New Horizons gracze będą mogli od podstaw (dosłownie) zbudować i osiedlić niezamieszkałą wyspę. Na starcie do wyboru otrzymamy kilka takich wysp, a każda z nich ma znajdywać się w innej strefie klimatycznej. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na półkulę północną, czy południową, nasze antropomorficzne zwierzaki doświadczą innych pór roku i będą musiały dostosować swój tryb życia do tych warunków pogodowych.

To jest reklama:
Animal Crossing: New Horizons

Jak wspomniano, zagospodarowanie terenu będzie zależało tylko i wyłącznie od nas. Na dołączonej poniżej powtórce z livestreamu można zobaczyć, w jaki sposób postać gracza wpływa na kształt wyspy, budując mosty, wodospady, góry i jeziora. Tom Nook i inne przyjazne zwierzątka wszystkiego nauczą nas od podstaw, więc choć zawartość na pierwszy rzut oka może wydawać się przytłaczająca, żaden odbiorca nie powinien mieć z nią większych problemów.

Podobnie jak w 3DS-owym Animal Crossing: New Leaf z 2012 roku, będziemy mogli podróżować pomiędzy losowymi wyspami, nie wiedząc, dokąd trafimy. Na takich wyspach można zebrać przedmioty i materiały potrzebne do wytwarzania, których nie znajdziemy w innych miejscach, by następnie przynieść je ze sobą do domu.

Jeśli chodzi o wspomniany na samym początku tryb wieloosobowy, udając się na lotnisko możemy zaprosić innych graczy do zwiedzenia naszej wyspy lub odwrotnie - wybrać się na wyspę znajomego. Na tej samej wyspie jednocześnie może znajdować się maksymalnie ośmiu graczy. Gracz zapraszający innych do siebie będzie „liderem" grupy, ale w razie potrzeby funkcję będzie można przypisać innemu użytkownikowi w dowolnym momencie. Przedmioty znalezione na wyspie liderów będą przechowywane w schowku, w budynku zwanym Resident Services, by nie należało martwić się o utratę postępów po opuszczeniu wyspy przyjaciela.

To jest reklama:
Animal Crossing: New Horizons

By ułatwić graczom komunikację, deweloperzy opracowali specjalną funkcję NookLink, która jest częścią aplikacji Nintendo Switch Online. Dzięki NookLink będziemy mogli korzystać ze smartfonów, by rozmawiać ze znajomymi za pośrednictwem czasu tekstowego lub głosowego. Aplikacja pozwoli również pobierać projekty z innych odsłon serii Animal Crossing, jak New Leaf i Happy Home Designer, poprzez skanowanie ich kodów QR. Takie projekty będzie można następnie wykorzystać w kreatorze postaci, na przykład personalizując nasz własny nadruk na koszulce, lub przy wytwarzaniu mebli i zmianie kolorów w domku protagonisty.

Nikogo nie powinno zaskoczyć również wsparcie dla amiibo, zarówno figurek, jak i kart. Osoby, które grały w opracowane z myślą o urządzeniach mobilnych Animal Crossing: Pocket Camp, otrzymają ponadto specjalne bonusy, których szczegóły poznamy w późniejszym terminie.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że podobnie jak inne gry od Nintendo, jak Pokémon czy Splatoon, nowa odsłona Animal Crossing nie będzie obsługiwać zapisów w chmurze za pośrednictwem usługi Nintendo Switch Online. Powód tego stanu rzeczy jest niejasny, chociaż sama firma twierdzi, że pracuje nad możliwością odzyskiwania danych dla graczy, którzy z jakiegoś powodu utracą swoje pliki gry, przykładowo gubiąc lub uszkadzając konsolę.

HQ

Bezludną wyspę przemienimy w bajkową wioskę pełną uroczych zwierzaków już za niecały miesiąc. Premiera Animal Crossing: New Horizons nastąpi 20 marca tego roku wyłącznie na hybrydowej konsoli Nintendo Switch.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości