Polski
Gamereactor
wiadomości
Cyberpunk 2077

Afterlife, czyli karcianka na podstawie Cyberpunka 2077

Czyżby szykował nam się nowy Gwint?

HQ
Cyberpunk 2077

CD Projekt Red na swojej stronie zaprezentował wczoraj grę karcianą Afterlife, która opiera się oczywiście na Cyberpunku 2077 (w końcu wszystko, co robi teraz CDPR będzie nawiązywało do tej produkcji). Nie wiadomo o niej na razie zbyt wiele, ale jedną z ciekawszych informacji jest to, że gra powstaje we współpracy z wydawcą gier planszowych CMON, który tworzy też karciankę na podstawie God of Wara (tego ostatniego).

W Afterlife wcielamy się w Fixera, który dowodzi grupą cyberpunków. Zadaniem gracza jest rekrutacja, dozbrajanie i ogólnie dbanie o naszych podopiecznych, tak by osiągali możliwie największy poziom.

Odpowiadając na pytanie z zajawki - raczej wątpię. Przede wszystkim Afterlife będzie karcianką wydawaną w formie fizycznej, a na razie nie ma planów przeniesiania jej na kopmputery czy inne platformy. Poza tym, nawet jeśli gracze wyrazili by taką chęć, to tak naprawdę nic nie znaczy, o czym świadczy chociażby Gwint. Mimo dużego entuzjazmu na wieść o powstaniu oddzielnej gry, nie poszły za tym wyniki, a o grze mało kto już dziś pamięta. Sądzę, że CDPR będzie teraz znacznie ostrożniejszy w tego typu decyzjach, a Afterlife stanowi jedynie element kampanii marketingowej.

Afterlife: The Card Game będzie miał swoją premierę w 2020 roku. Dokładna data, jak i cena nie są jeszcze znane.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości